» Tiskové zprávy

Bohemia Energy ukončuje dodávky elektřiny a plynu

elektricka energie
Foto: pixabay.com, Tag: Bohemia Energy

Společnost Bohemia Energy ukončuje dodávky elektřiny a plynu na českém energetickém trhu. K tomuto razantnímu kroku nás přiměl přetrvávající extrémní růst cen energií na velkoobchodních trzích, kdy cena obou dodávaných komodit, je nyní třikrát vyšší, než byla v loňském roce. Vždy jsme se snažili zajistit co nejvýhodnější podmínky, ale tento bezprecedentní nárůst nám to již nadále neumožňuje.

Co to pro zákazníky znamená?

Dodávky energií bude zajišťovat tzv. Dodavatel poslední instance, a to po dobu následujících 6 měsíců. Právo zajištění kontinuální dodávky prostřednictvím Dodavatele poslední instance vzniká ze zákona a nemusíte se tak obávat přerušení dodávek do odběrných míst.

Co doporučujeme v současné situaci udělat?

V co možná nejkratším čase si vyberte nového dodavatele a uzavřete s ním smlouvu na dodávku energií.

I v následujících týdnech budeme k dispozici na našich infolinkách a e-mailech a budeme se snažit udělat vše pro to, aby byl přechod k novému dodavateli co nejméně komplikovaný. Nicméně očekáváme, že naše zákaznická linka, bude v nejbližších dnech čelit velkému náporu otázek, a proto se předem omlouváme za delší čekání na spojení s našim operátorem.

Učinit toto rozhodnutí pro nás bylo velmi náročné a vzniklá situace nás velice mrzí. Chtěli bychom touto cestou poděkovat za důvěru a přízeň, kterou jste nám projevovali v uplynulých letech.

Co je dodavatel poslední instalace (DPI)?

Dodavatelé poslední instance (DPI) jsou v Česku na trhu s elektřinou tři – ČEZ Prodej, a.s., E.ON Energie, a.s., a Pražská energetika, a.s. Úkolem dodavatelů poslední instance je chránit zákazníky, aby se nikdy neocitli bez dodávek elektřiny. V případě, že některý z obchodníků s elektřinou ukončí činnost, přebírá dodavatel poslední instance automaticky jeho zákazníky. Ceny určuje metodika dle cenového rozhodnutí Energetického regulačního úřadu – více na stránkách ERÚ.

Otázky a odpovědi (FAQ)

Kdo je dodavatel poslední instance?
Dodavatel poslední instance (DPI) je subjekt na trhu s elektřinou a zemním plynem, který má v zákonem stanovených případech povinnost dodávat elektřinu a zemní plyn zákazníkům za ceny stanovené Energetickým regulačním úřadem. DPI je povinný dodávat Vám komoditu ve smluveném rozsahu do doby, než si zvolíte nového dodavatele, nejdéle však po dobu 6 měsíců ode dne ztráty způsobilosti dodavatele, dodávat Vám elektřinu a/nebo zemní plyn.

Kdy obdržím konečné vyúčtování?
Konečné vyúčtování Vám naše společnost vystaví nejpozději do 4 týdnů ode dne dodání potřebných dat od příslušného provozovatele distribuční soustavy. 

Mohu zadat samoodečet k datu ukončení dodávkové smlouvy s Vaší společností? 
Samozřejmě můžete. V takovém případě kontaktujte prosím svého nového dodavatele a/nebo DPI, kterému tento samoodečet nahlásíte.

Co se stane, pokud neuzavřu novou dodávkovou smlouvu s jiným dodavatelem?
V případě, pokud neuzavřete novou dodávkovou smlouvu s jiným dodavatelem ve lhůtě do 6ti měsíců ode dne zahájení dodávky v režimu DPI, můžete se ocitnout v režimu neoprávněného odběru, se všemi z toho spojenými konsekvencemi.

Hrozí mi v souvislosti s ukončením dodávkové smlouvy s Vaší společností nějaké sankce?
Nikoliv. S přechodem k novému dodavateli, stejně jako s přechodem do režimu DPI, nebude naše společnost spojovat žádné sankce.

O Bohemia Energy

Bohemia Energy je v segmentu domácností a malých až středních firem největším alternativním dodavatelem elektřiny a plynu v České republice. Zákazníkům dodává elektřinu a plyn od samého začátku liberalizace energetického trhu – jako první alternativní dodavatel začala v roce 2006 nabízet elektřinu domácnostem, plyn pak o dva roky později.

Kromě výhodných cen energií nabízí svým klientům i jeden z nejkomplexnějších zákaznických servisů. 

Společnost Bohemia Energy patří mezi sto největších českých firem – v roce 2015 se podle statistiky Finanční správy ČR umístila na 67. místě – a je součástí energetické skupiny Bohemia Energy, kterou kromě ní tvoří ještě společnosti Comfort Energy, Europe Easy Energy a Slovakia Energy, největší alternativní dodavatel energií na Slovensku. Její celkový obrat v roce 2015 činil 8,43 mld. Kč.

Martin Kohout
BIO » Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 17 let jsou mým koníčkem smartphony.

  Doporučeno pro vás »

  1 Komentuj

  1. […] zaskočil konec jednoho z dodavatelů energií. Společnost Bohemia Energy zkrachovala. Její klienti si teď musí vybrat nového dodavatele energií. Jak na […]

  Komentuj článek »

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky » Tiskové zprávy