Tiskové zprávy

BTC Prague 2024. Největší bitcoinová konference v Evropě

btc prague
Foto: btcprague.com, Tag: BTC Prague

Největší bitcoinová konference v Evropě opět v Praze – znovu přijede hvězdný Michael Saylor a zúčastní se také zástupci tuzemské legendy SatoshiLabs.

Ve dnech 13. až 15. června se bude v PVA Expo Praha konat největší bitcoinová konference v Evropě. Přilákat má kolem 10 tisíc bitcoinových expertů i začátečníků, podnikatelů, autorů, influencerů i vývojářů. Na akci vystoupí přes 130 spíkrů z řad významných osobností bitcoinového světa a zástupci více než sta firem.

Největší bitcoinová konference v Evropě

Do Prahy zavítá také Michael Saylor, CEO MicroStrategy, která vlastní 189 tisíc bitcoinů, největší množství na světě. Účastní se i britský kryptograf Adam Back, jehož počátky s bitcoinem sahají až ke konverzacím s bájným Satošim Nakamotem, zakladatelem bitcoinu. Kromě mezinárodních legend na konferenci, která vyhrála ocenění České eventové asociace, vystoupí též zástupci SatoshiLabs v čele se spoluzakladatelem Pavolem Rusnákem a dalšími představiteli největší české kryptospolečnosti. Součástí programu je i soutěž startupů, ve které budou moci účastníci konference a veřejnost hlasovat o vítězi přes síť Lightning.

„Bitcoin teď prochází dalším významným obdobím, kdy je na něj upřena pozornost celého světa. V lednu byla schválena spotová ETF, která vypálila cenu nahoru, a v dubnu proběhl halving. A právě tyto události budou, kromě jiných, předmětem živých diskuzí na konferenci. Rád si vyslechnu, co bitcoinu v tomto roce predikují další významní experti v oboru,“ říká Pavol Rusnák, spoluzakladatel skupiny SatoshiLabs.

Za SatoshiLabs vystoupí s vlastní prezentací nebo v panelu hned několik tváří. Kromě Rusnáka to bude Štěpán Uherík, CFO Satoshilabs, i ředitelé všech čtyř firem spadajících pod SatoshiLabs – Trezor, Invity, Tropic Square a Vexl. V případě Trezoru, který bude zastupovat CEO Matěj Žák, se účastníci mohou například těšit na velké oznámení. A Tropic Square, který vyvíjí svůj vlastní bezpečný auditovatelný čip, se na konferenci bude věnovat tématu posílení soukromí a ochrany dat skrze hardware. Součástí bude i jedinečná demo ukázka.

2024 a Praha? Rekordní rok pro Bitcoin?

Jak název akce napovídá, setkají se zde zejména nadšenci a experti se zájmem o bitcoin, nikoli kryptoměny jako takové. Právě dominance bitcoinu (jedná se o poměr celkové tržní hodnoty vůči ostatním kryptoměnám) stoupla za poslední rok téměř o 15 % a drží se nad 50 %. V posledních měsících na to mělo nepochybně vliv schválení bitcoinových ETF ve Spojených státech a podle některých i dubnový halving. Kam se bude hodnota bitcoinu ve světle těchto událostí ubírat v tomto roce dál, bude jedním z témat konference.

„Po loňském ročníku si stále více lidí uvědomuje, jak významnou roli hraje Česko v globálním bitcoinovém ekosystému. Loni byl bitcoin ještě v medvědím trhu, přesto se nám před rokem podařilo dát dohromady téměř 7 000 lidí. Nyní, s halvingem těsně za námi, jsme vstoupili do dalšího býčího cyklu a očekáváme přes 10 000 účastníků z celého světa. Na Expu se představí více než 100 světových firem a program, který bude tvořit 130 řečníků na čtyřech pódiích, bude určitě ještě větší událost než loni,“ říká Martin Kuchař, spoluzakladatel a CEO BTC Prague.

Pro foundery rozjíždějící svůj vlastní projekt bude velmi zajímavý také Startup Pitch Contest, ve kterém může hlasovat kdokoli skrze síť Lightning. V soutěži může vítězný projekt obdržet tři tisíce eur, přístup k partnerským VC fondům a 10 bezplatných hodin konzultací od členů poroty, která rozhoduje o vítězi ve finálním kole. 

Konference jako taková se koná již druhým rokem a každoročně láká ta nejvýznamnější světová jména bitcoinové komunity. I díky tomu získala první místo v kategorii konferencí v soutěži pořádané Českou eventovou asociací. Kromě toho BTC Prague obdržela také ocenění Mimořádný domácí event s globálním dosahem. Ceny vstupenek jsou pak rozděleny do čtyř balíčků, nejlevnější stojí pouhých 35 eur a nejdražší 1 480 eur. Po dobu BTC Prague se Praha taky stane centrem pro desítky menších akcí, pořádaných bitcoinovou komunitou, jako je Cypherpunk meetup nebo Run for Hal, charitativní běh na počest Hala Finneye.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy