Kryptoměny

Bude zítra schváleno Ethereum ETF?

Foto: Těžba Etherea
Foto: pixabay.com, Tag: Ethereum

Schválení ETF (Exchange-Traded Fund) na Ethereum je předmětem spekulací a zájmu mnoha investorů. Zatímco některé firmy již podaly žádosti o schválení Ethereum ETF, regulátoři, jako je SEC (Securities and Exchange Commission) v USA, byli dosud opatrní při schvalování kryptoměnových ETF.

V roce 2023 došlo k významnému posunu, kdy byly schváleny první Bitcoin ETF, což mnozí považují za krok směrem k možnému schválení Ethereum ETF v budoucnosti. Avšak konkrétní časový rámec a podmínky schválení zůstávají nejisté a budou záviset na regulátorech a jejich přístupu ke kryptoměnovým aktivům. Pro nejaktuálnější informace je dobré sledovat zprávy od regulátorů, finančních institucí a relevantních finančních médií.

Podařilo se nám zjistit možné datum schválení: První termín pro schválení ETF je 23. května 2024, kdy musí SEC rozhodnout o žádosti společnosti VanEck o schválení ETF na ETH. Následující den vyprší lhůta také pro ETF ARK21 Shares Ethereum. Poslední termín pro tento měsíc je stanoven na 30. května, kdy musí regulátor rozhodnout o podání žádosti Hashdex Nasdaq Ethereum ETF.

SEC schválila osm spotových obchodů s Ethereem

SEC schválila formuláře 19b-4 pro ETF od společností BlackRock, Fidelity, Grayscale, Bitwise, VanEck, Ark, Invesco Galaxy a Franklin Templeton.

Formuláře byly sice schváleny, ale před zahájením obchodování musí emitenti ETF nechat vstoupit v platnost své registrační prohlášení S-1. Komise pro cenné papíry a burzy zahájila rozhovory s emitenty o jejich formulářích S-1, ale teprve nedávno. Není jasné, jak dlouho bude tento proces trvat, ale někteří analytici spekulují, že by to mohlo trvat týdny.

Bude schváleno ETF na Ethereu?

Svět kryptoměn se neustále vyvíjí a jedním z největších očekávaných kroků je schválení ETF (Exchange-Traded Fund) na Ethereu. Tento krok by mohl přinést revoluci do světa kryptoměn a významně ovlivnit trh s digitálními aktivy. Ale co to vlastně znamená a jaké jsou šance, že bude ETF na Ethereu schváleno?

Bude zítra schváleno Ethereum ETF?
Bude zítra schváleno Ethereum ETF?

Co je ETF?

ETF je investiční nástroj, který umožňuje investorům nakupovat podíly fondu, který sleduje hodnotu konkrétního aktiva nebo skupiny aktiv. V případě ETF na Ethereu by fond sledoval cenu Etherea, druhé největší kryptoměny podle tržní kapitalizace. Investoři by tak mohli investovat do Etherea bez nutnosti přímo kupovat a uchovávat kryptoměnu, což by mohlo snížit technické a bezpečnostní bariéry vstupu na trh.

Proč je ETF na Ethereu důležité?

Schválení ETF na Ethereu by mohlo mít několik klíčových výhod:

  1. Přístupnost pro investory: ETF by umožnilo tradičním investorům vstoupit do světa kryptoměn prostřednictvím známého a regulovaného finančního nástroje.
  2. Zvýšení likvidity: ETF by mohlo přitáhnout více kapitálu na trh s Ethereem, což by mohlo zvýšit likviditu a stabilitu trhu.
  3. Legitimita: Schválení ETF by mohlo dodat Ethereu větší legitimitu v očích regulátorů a tradičních finančních institucí.

Jaké jsou šance na schválení?

Proces schvalování ETF na Ethereu je složitý a závisí na řadě faktorů. Regulátoři, jako je americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), pečlivě zvažují rizika a přínosy takového kroku. Hlavní obavy se týkají především bezpečnosti investorů a ochrany před tržní manipulací.

V poslední době však vidíme určité pozitivní signály. Například SEC nedávno schválila první bitcoinový ETF, což může naznačovat ochotu regulátorů otevřít dveře i dalším kryptoměnovým ETF. Kromě toho roste tlak ze strany finančních institucí a kryptoměnové komunity na vytvoření více investičních nástrojů, které by zpřístupnily kryptoměny širšímu publiku.

Výzvy a překážky

Navzdory optimismu existují i výzvy. Regulátoři musí pečlivě zvážit, jakým způsobem bude ETF strukturováno a jak budou řešeny otázky jako je úschova kryptoměn, kybernetická bezpečnost a tržní manipulace. Navíc stále existuje určitá nejistota ohledně právního rámce a regulací týkajících se kryptoměn v různých zemích.

Závěr

Schválení ETF na Ethereu by mohlo představovat významný krok kupředu pro celý kryptoměnový průmysl. I když je stále mnoho neznámých a regulačních překážek, rostoucí zájem investorů a předchozí schválení Bitcoinového ETF dávají naději, že se jednoho dne dočkáme i ETF na Ethereu. Vývoj v této oblasti stojí za pozornost a může mít zásadní dopad na budoucnost digitálních aktiv.

Budoucnost ukáže, zda se sny kryptoměnových nadšenců stanou skutečností. Do té doby nezbývá než sledovat další kroky regulátorů a pokračující inovace v oblasti finančních technologií.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny