Software

Bulánci 2.0 jsou na Startovači. Kdy budou ke stažení?

Foto: Bulánci 2.0
Hlavní TAG » Bulánci 2.0

Legendární polštářová hra se dočká svého pokračování Bulánci ve verzi 2.0 už jsou na Startovači. Kdy se na ně můžeme těšit?

Bulánci neztratili dech ani po dvou dekádách

Bulánci patří k hrám, které ani po letech nijak neztratily na atraktivitě. Videohra o extrémně agresivních polštářích se poprvé objevila už v roce 2001. Český freewarový titul vyvinula společnost SleepTeam Labs.

Nějakou dobu se zdálo, že Bulánci usnuli, v roce 2021 se však mohli vyznavači téhle svérázné zábavy začít těšit. Autoři původní hry oznámili svoje plány na vývoj pokračování.

Klíčovým bodem každého projektu je obvykle rozpočet a ani u Bulánků tomu nebylo jinak. S nastupující verzí Bulánci 2.0 se objevil originální nápad. Financování se autoři rozhodli řešit prostřednictvím platformy Startovač.

Bulánci neztratili dech ani po dvou dekádách
Bulánci neztratili dech ani po dvou dekádách

Crowfundingová kampaň se ukázala jako geniální tah. Bulánci vybrali víc než 5 milionů korun a stali se tak vůbec nejúspěšnějším projektem této platformy. Tvůrci přitom chtěli vybrat pouze 500 tisíc korun, které jim měly posloužit  jako počáteční kapitál. Této cílové částky se povedlo dosáhnout už během 1 hodiny a 45 minut a nebývalým úspěchem byli autoři značně zaskočeni.

Extrémně agresivní polštáře v novém kabátě

Za přízeň proto vývojáři rozhodli svým příznivcům náležitě odměnit. Už na počátku bylo avizováno, že tentokrát se můžeme těšit na Bulánky dokonce ve 3D. Půjde o starou známou bitvu s moha vylepšeními.

Zůstane klasický deathmatch, který však doplní i režim dobývání. Podle všeho bychom se tak u novodobých Bulánků měli dočkat například multiplayeru a řady dalších funkcí. Multiplayer by měl být dle aktuálních zpráv dostupný pro všechny platformy. Jistý je též editor úrovní. Hráči dostanou i možnost si přizpůsobit vlastního Bulánka.

Jednou z těch méně pozitivních změn je fakt, že Bulánci 2.0 už nebudou dostupní jako freeware. Kdo si bude chtít zahrát, bude muset zaplatit jednorázový poplatek ve výši 400 Kč. Tvůrčí tým vydal prohlášení také o omezení krve. Což se nesetkalo zrovna s nadšením, nicméně soudobí Bulánci mají cílit i na mladší publikum.

Spanilá jízda Bulánků pokračuje

Hovoří se též o tom, že přijít zkrátka by neměl nikdo z hráčů. Buláci by tak měli být dostupní na všech platformách, tedy na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S a Switchi. A to není ani zdaleka všechno.

Za rozšíření vděčí ostatně Bulánci i samotným fanouškům. Po překonání hranice 750 tisíc korun bylo jasné, že se povede hru dostat i na MacOS. Díky tomu, že se podařilo přesáhnout finanční limit 1,5 milionu korun, mohli se Bulánci podívat i na mobilní telefony.

A už je hotovo. Bulánci 2.0 jsou na Startovači
A už je hotovo. Bulánci 2.0 jsou na Startovači

Až se podaří vybrat víc než 5,5 milionů korun, přidají vývojáři Bulákům mód zvaný brutal. Splní-li vybraná částka nejméně 5,5 milionů korun, bude prý začleněna i fotbalová minihra.

Vývojářský tým si neodpustil ani drobný vtip. Pokud se prý podaří vybrat miliarda korun, dočkáme se dokonce Bulánků ve virtuální realitě.

Pokud se sami rozhodnete přispět, můžete, kampaň stále běží. Uzavřít by se měla navzdory dosažení cíle až v polovině června. Na Startovači si aktuálně lze zakoupit formou příspěvku přístup k PC verzi, případně i předběžný přístup do early accessu.

Kdy se dočkáme vydání slavné akční hry

Po zuby (či spíše po peří) ozbrojené polštáře před dvaceti lety okupovaly nejeden školní počítač. K jejich rozšíření nahrálo i velmi jednoduché ovládání. To tvůrci plánují zachovat.

Vysokou popularitu tuzemského herního počinu dokazuje i počet stažení, do současnosti si uživatelé tuto hru stáhli už 16milionkrát.

Na pokračování legendárních Bulánků v současné době intenzivně pracuje původní tým. Dočkat bychom se Bulánků ve verzi 2.0 měli dočkat během příštího roku, kdy má být hra dokončená. Spuštění předběžného přístupu je naplánováno na únor příštího roku. Polštářová bitka by měla v plné kráse odstartovat na konci prázdnin roku 2022.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software