Hardware

Bunkeroid je bezpečná skříňka pro uchovávání hesel a seedu

bunkeroid-krabicka
Hlavní TAG » Bunkeroid

S přibývajícím množstvím lidí investujících a vlastnících bitcoin či jiné kryptoměny, přibývá i těch, kteří by si je rádi bezpečně uložili. Tedy přesněji řečeno nejenom je, ale rovněž třeba i obnovovací seed. Na trhu přitom existuje celá řada nástrojů, a to jak těch online, tak i offline, které přesně takovéto bezpečné uložení seedu (nejenom) umožňují.

Jedním z podobných nástrojů je i praktická krabička Bunkeroid, jenž vám dokáže posloužit k uložení všemožných hesel a klíčů – kupříkladu právě i obnovovacího seedu. Pojďme si ji blíže představit a ukázat si, co všechno umí.

Prakticky nerozbitný ochránce dat a seedů

Jak již bylo zmíněno, jedná se o bezpečnou skříňku, rozměrů ne příliš větších než krabička od sirek, určenou pro ukládání a správu vašich soukromých klíčů nebo hesel. Navíc Bunkeroid má tělo vyrobené z hliníku a povrch pokryt nerezovou ocelí, díky čemuž je prakticky fyzicky nerozbitný – vaše data tak budou vždy plně v bezpečí, a to i při jeho pádu na zem, nebo při jeho zaplavení vodou.

Maximálnímu zabezpečení všech dat uložených v této krabičce napomáhá i to, že ji nelze připojit k síti, tudíž neexistuje možnost, jak by útočník mohl data snadno ukrást pomocí internetu. Potěší i jeho estetická stránka – má velice hezký a moderní design. Je to pěkný kousek ruční, laserové a strojní práce.

Zpátky však k užitným vlastnostem této bezpečnostní skříňky, jež je úplně ideální třeba pro uchovávání obnovovacího seedu ke kryptoměnám, jmenovitě zejména k bitcoinu. Jak je vám možná známo, obnovovací seedy mohou mít délku až 24 slov. Říkáte si, co když firma Bunkeroid bude zkoušet pomocí zadaných slov uhodnout můj seed (firma vyrábí standardně 60 pinů k Bunkeroidu)? Přece jen mezi slovy je 12 nebo 24 slov ze seedu. Šance na jejich prolomení bude 6,204484 × 10 ^ 23, tedy prakticky nulová.

Tipy a rady pro nové uživatele Bunkeroidu

S podporou Bunkeroidu můžete řešit různé věci. Nové piny pro váš Bunkeroid nebo reklamaci zařízení – či zakoupení nového produktu. Pro komunikaci budete potřebovat prvotní TXID (TX ID = identifikace transakce odeslané na bitcoinovou adresu – najdete ji u odeslané transakce) a NDS (NoDataStored = system ID – najdete jej vygravírované na zařízení a podpoře stačí pět prvních nebo posledních znaků).

Pomocí těchto informací si podpora z Bunkeroidu ověří, zda se jedná o právoplatného vlastníka produktu, nebo ne. Pokud vám podpora neodpovídá, zřejmě jste napsali požadované informace špatně. Zkušenosti s podporou jsou na velmi vysoké úrovni, v rámci bezpečnosti informací to platí dvojnásob.

Data nebudou ukládána = nemohou být odcizena

Bunkeroid funguje na inovativním principu “NoDataStored – system ID”. To laicky řečeno znamená, že během poskytování veškerých osobních údajů jeho výrobci nebudou tato data o vás ukládána. Ke komunikaci s vámi jsou využívány pouze šifrované servery, a po dokončení objednávky Bunkeroidu je veškerá konverzace vždy smazána.

Nemůže se tak stát, že by vaše údaje později odcizil nějaký hacker či případně vládní instituce. Navíc platby za toto zařízení jsou přijímány pouze v bitcoinech, což vás a vaše osobní údaje opět dokáže udržet maximálně v tajnosti před osobami třetích stran.

Bunkeroid trezor
Možnosti a kombinace Bunkeroidu s Trezorem T a One

Veškeré potřebné údaje jsou pak vyryty na spodní straně Bunkeroidu, díky čemuž je vytvořen komplexní zaznamenávací systém se všemi potřebnými údaji bez nutnosti ukládat je přímo do tohoto zařízení. Zásluhou těchto vyrytých údajů poté navíc vždy poznáte, že se jedná skutečně o vaše zařízení, nemůže tedy dojít k jeho zaměnění – gravírování klíče NDS poslouží i jakožto určitá záruka pravosti.

Po zaplacení Bunkeroidu je na jeho bok vyryto číslo z „NoDataStored – ID systému“. To obsahuje pomocí funkce HMAC šifrované číslo z provedené bitcoinové platby (TXID) zkombinované se zvoleným heslem výrobce. Díky tomu vás Bunkeroid dokáže identifikovat, aniž by věděl, kdo přesně jste a odkud pocházíte.

Do Bunkeroidu se vám vejdou hesla až o 25 slovech

Na Bunkeroidu je pak pro jeho majitele připraveno 25 volných míst, kam si mohou vepsat slova a znaky, které používají ve svém heslu, respektive klíči. Vzhledem k tomu, že není nikomu známo, v jakém pořadí je používáte, nemusíte se bát o jejich bezpečnost. Můžete si jejich slovosled naplánovat a uložit do své paměti. Pokud by vám někdo Bunkeroid ukradl, bude jen špatně odhadovat, v jakém slovosledu jste seed zadávali nebo zdali jste použili 12 nebo 24 slov.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware