Tiskové zprávyZe světa IT

CeBIT SCALE 11 cílí na startupy

Veletrh CeBIT 2015 významně rozšiřuje svou nabídku pro nové firmy, vývojáře a investory z mezinárodní branže IT a stává se tak největší evropskou akcí pro nové podniky IT. Pod názvem „CeBIT SCALE 11: The Source of Digital Innovation“ se 16. – 20. března v hale č. 11 představí Ekosystém pro Start-ups. Cílem přehlídky je vzájemné sbližování mladých podnikatelů a koncernů, akcelerátorů a investorů. Jde přitom především o to, zdůraznit tvůrčí potenciál tzv. Start-ups, rozšířit datové propojení mezi mladými podniky a zavedenými koncerny a vytvořit investiční pobídky pro investory.

„Veletrh CeBIT je už dlouho platformou pro inovace a nové obchodní modely. Nové podniky zde ukazují, že dobrou myšlenkou lze změnit celou branži,“ říká Oliver Frese, člen představenstva veletržní správy Deutsche Messe AG odpovídající za CeBIT. „K této cestě však potřebují podporu. Na veletrhu CeBIT už existuje inovační platforma CODE_n, která představuje velmi úspěšný mezinárodní odrazový můstek pro Start-ups, cíleně sbližuje mladé podniky se zavedenými firmami a podporuje tím vznik trvalých partnerství. CeBIT SCALE 11 tuto nabídku nyní doplní a umožní tak dialog zakladatelů nových firem a vývojářů s podniky, mentory a státními i soukromými investory.“

Plan CeBIT 2015

CeBIT SCALE 11 má významnou podporu hospodářského sektoru – řada partnerů z průmyslu podpořila iniciativu už nyní, osm měsíců před zahájením akce. Patří k nim Berlín – Partner pro ekonomiku a technologii GmbH, BITKOM, Spolkový svaz Německých kapitálových společností (BVK), Catagonia Capital GmbH, Deutsche Telekom, German Accelerator Inc., High-Tech Gründerfonds, hannoverimpuls, Investions- und Förderbank Dolní Sasko (NBank) a Microsoft Deutschland.

Krok veletržní správy Deutsche Messe přivítal také Spolkový svaz německých startups (Bundesverband Deutsche Startups e.V.): „Pro mladé podnikatele bude zorganizováno mnoho národních i mezinárodních informačních akcí včetně akcí online. Veletrh CeBIT nabízí jako jediný veletrh efektivní spojovací článek mezi Start-ups, zavedenými podniky IT a investory. Podporujeme CeBIT SCALE 11, protože tato platforma spojuje všechny součásti Ekosystému Start-ups a má proto sílu prosadit se jak na národní, tak mezinárodní úrovni,“ prohlašuje předseda představenstva Florian Nöll.

Přehlídka CeBIT SCALE 11 v hale č. 11 je spojením různých formátů určených pro zakladatele firem a investory a tím doplňuje CODE_n, mezinárodní soutěž v oblasti inovací. Přehlídky „mladí a inovativní – jung und innovativ“ a „International Start-up Area“, které se uskutečnily na minulém veletrhu v hale č. 6, budou součástí CeBIT SCALE 11.

Nová výstavní oblast v hale č. 11 využívá inovativní propojení hal. „Chceme se ještě víc přizpůsobit náplni veletrhu, upustíme od klasické struktury hal a vytvoříme atmosféru výrazně zaměřenou na komunikaci,“ říká O. Frese. Název CeBIT SCALE 11 je odvozen od klíčových pojmů a oslovených cílových skupin: Create, Develop, Elaborate a Found. C, D, E, F – počáteční písmena pojmů – přitom tvoří stupnici (anglicky: scale) a číslo 11 znamená hala č. 11, ve které má Ekosystém Start-ups své sídlo.

CeBIT byl pro mnoho nových podniků z branže IT už v minulosti rozhodujícím okamžikem jejich vývoje. „Veletrh CeBIT dal mnohým novým podnikům významný impulz pro další rozvoj. Podniky si zde mohou ověřit své obchodní záměry, nalézt první zákazníky nebo investory, kteří jim poskytnou další finanční prostředky pro jejich růst. Přehlídka CeBIT SCALE 11 znamená důsledné pokračování v této cestě,“ konstatuje O. Frese.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy