Kryptoměny

Cena bitcoinu se odráží poté, co akcie Amazonu vzrostly o 15 %

bitcoin-na-stole
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Úleva pro akcie technologických firem v USA přináší Bitcoinu a altcoinům novou energii a Ether se dostává na dvoutýdenní maxima. Data z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázala, že se BTC/USD v pátek vrátil na 38 000 USD, což je nárůst o více než 2 % za 24 hodin.

Pár přes noc zaznamenal silný návrat poté, co dva dny po sobě trpěl v rukou prodejců akcií ze Spojených států.

Podobný obrat u technologických akcií později ve čtvrtek, kdy Amazon posílil o 15 %, připravil půdu pro růst Bitcoinu, přičemž zastánci BTC nicméně kritizovali přílišnou volatilitu některých akcií. Odraz by mezitím mohl do jisté míry zabránit hlubšímu ústupu Bitcoinu, to nicméně upřednostňuje přispěvatel Cointelegraphu Michaël van de Poppe jako „pravděpodobný“ krok.

Cena bitcoinu se odráží poté, co akcie Amazonu vzrostly o 15 %
Cena bitcoinu se odráží poté, co akcie Amazonu vzrostly o 15 %

Celkově nejpravděpodobnějším případem je další zametení minim pro Bitcoin kolem 30-33 tisíc dolarů a poté vytvoříme býčí divergenci a zábava bude pokračovat,“ tvrdil ve čtvrtek pozdě večer. Aby došlo ke změně paradigmatu, zopakoval, že oblast kolem 38 600 dolarů by měla být ještě prolomena a udržena.

BTC stále tvoří nerozhodnou svíčku těsně pod klíčovou rezistencí ~38650 USD,“ uvedl kolega obchodník a analytik Rekt Capital v rámci svého posledního tweetu o stejné úrovni.

To znamená, že prozatím je BTC schopen udržet vrchol svíčky z minulého týdne jako support. Z technického hlediska se BTC až do odvolání stále nachází uvnitř pásma 28000-38000 dolarů.“ Pentoshi si vzal na paškál delší časové rámce, čímž přerušil měsíce opatrných prognóz ohledně BTC s novou nadějí na oživení.

Jak Cointelegraph hlásil, on-řetězce ukazatele i nadále volat takové oživení před časem tento týden, vymanění se z dvou měsíců poklesu.

Ether dosáhl dvoutýdenního maxima nad 2 800 USD

Co se týče altcoinů, v čele dne stály Ether (ETH) a Solana (SOL), které si oba připsaly 24hodinové zisky nad 5 %.

ETH/USD překonal BTC/USD a překonal hranici 2 800 USD, protože obchodník a tvůrce Bollingerových pásem John Bollinger navrhl, že současné úrovně jsou uspokojivou nákupní zónou pro jeho alokaci ETH.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny