HardwareMobilní telefonyZe světa IT

CES 2014: Novinková všehochuť

Stejně jako každý rok se v lednu můžeme těšit na jednu z největších akcí technologického průmyslu, která se jako každý rok bude konat v americkém Las Vegas, a to ve dnech 7.-10. ledna 2014. Z nadpisu je už patrné, o čem dnes budeme psát – CES 2014.

Letošní CES představí více než 3200 vystavovatelů, včetně výrobců, vývojářů a dodavatelů technologií pro spotřebitele hardwaru, obsahu, dodávky softwarových technologií, IT systémů a mnoho dalšího. Na programu konference s více než 300 zasedáními, a více než 152 tisíci návštěvníků z více než 150 zemích světa se jedná o jednu z největších IT akcí roku 2014.

AiO LG Chromebase

Jaké novinky na CESu uvidíme? Jihokorejské LG si na veletrh přiveze jeden z prvních kousků chytrého pásku na zápěstí, jedná se spíše o zařízení, které využijí sportovci, či lidé, kteří se o své tělo zajímají o něco více – LG Lifeband Touch. Další novinkou bude Chromebase – All-in-One počítač s operačním systémem od Googlu. Jde o první zařízení na stůl s Chrome OS a také o zařízení s největším displejem – 21,5″ IPS LCD obrazovku s Full HD rozlišením doplní povedený Celeron na architektuře Haswell.

Živo bude i na poli procesorů, a nejen mobilních. Qualcomm loni představil procesory Snapdragon 800 a 600. Číselné označení 805 pro nový Qualcomm Snapdragon přináší grafický čip Adreno 420 slibující o 40 % vyšší výkon, který si poradí s 4K H.265 videem a pro 3D hry podporuje teselaci. Teselace je technologický proces, pomocí kterého se obecný polygon převádí na nepravidelnou trojúhelníkovou síť (TIN – Triangular Irregular Network). Nové procesory předvede i Intel.

Novinky na CESu 2014 představí samozřejmě i společnost Samsung. Ta by dle posledních zpráv měla představit nástupce Galaxy Camery, tedy fotoaparát s označením Samsung Galaxy Camera 2. Trendem dnešní doby se stále ještě stávají chytré hodinky, i ty na CESu určitě najdeme. Průlomovým odvětvím se pro rok 2014 stanou chytré automobily s Androidem. Dle nepotvrzených informací se na veletrhu může objevit vůz Audi s laserovými světly a operačním systémem Android.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware