Tiskové zprávy

CES 2020: Nové ThinkPady i omlazený Legion

ces logo final
Foto: CES

V rámci veletrhu CES, který se koná v Las Vegas, Lenovo odhalilo produkty pro další rok. Nejzajímavějšími kousky jsou poslední generace legendární série ThinkPad X1, vylepšený Legion Y740s, dostupná Yoga Slim 7 a nová řada Creator zaměřená na kreativce.

Kromě chytrých funkcí prošly velkými změnami především displeje, kde se výrazně zvětšilo pokrytí barevného prostoru a zlepšila světelnost.

Pověstná série pracovních notebooků se i v letošním roce rozšíří o nové modely. Konkrétně se jedná o 8. vydání ThinkPadu X1 Carbon a 5. generaci ThinkPadu X1 Yoga. Oba notebooky spojuje odolná konstrukce, 10. generace procesorů Intel a podpora Wifi 6 po celém světě. Aktualizace se dostalo i klávesnici, kde byly přidány další funkce pro snadnější komunikaci. O bezpečnost vašich dat se starají funkce ThinkShield, Privacy Guard a Privacy Alert.

Oblíbená řada Yoga se pro příští rok rozšíří o model Yoga Slim 7, který zákazníkům nabídne prémiové funkce za rozumnou cenu. Jak je pro tuto sérii zvykem jedná se o stylové zařízení s propracovaným designem a dlouhou výdrží (až 13 hodin).

Yoga Slim 7
Yoga Slim 7

Notebook disponuje několika chytrými funkcemi jako přihlášení pomocí obličeje nebo podpora Alexy od společnosti Amazon. Za povšimnutí určitě stojí displej s úzkými rámečky, rozlišením až 4k a 100% pokrytím sRGB prostoru. Počítač je tak vhodný pro kreativce, kteří jsou hodně na cestách a práci si berou s sebou. Model bude k dostání ve 14 a 15 palcové variantě v konfiguracích jak s procesory Intel (až 10. generace Intel i7) tak AMD (série Ryzen 4000).

Sérií Creator se Lenovo rozhodlo zaměřit na grafické designéry, fotografy a další kreativce
a navrhnout zařízení podle jejich potřeb.

Lenovo nabídne Yogu Creator 7 s Intelem

Prvním přírůstkem do rodiny Creator je Lenovo Yoga Creator 7. Kromě poslední generace procesorů Intel je počítač vybaven dedikovanou grafikou Nvidia, až 16 GB operační paměti a SSD úložištěm o kapacitě až 1TB. Nabízený 15,6 palcový displej má Full HD rozlišení a pokrývá celý barevný prostor sRGB. Obrazovka je navíc zkalibrována již z továrny. I zde najdeme chytré funkce jako automatický systém chlazení pro úspornější provoz nebo přihlášení pomocí obličeje. Vše je zabaleno do elegantní kovové šasi, která dohromady váží necelé 2 kilogramy.

Dalším notebookem v sérii je IdeaPad Creator 5. V základu má kvalitní 15,6” displej s Full HD rozlišením, plným pokrytím AdobeRGB a tovární kalibrací. Notebook je poháněn poslední generací procesorů Intel, grafickou kartou Nvidia a až 16 GB operační paměti. Soubory si můžete ukládat buď na HDD o velikosti až 2TB, nebo na SSD s kapacitou až 1TB. Vytvářet zajímavý obsah můžete i na cestách díky výdrži až 10 hodin a funkci Rapid Charge.

Nástupce s jménem Legion Y740s

Po úspěchu modelu Y740 přichází jeho omlazený nástupce Legion Y740s, který je zatím nejlehčím a nejtenčím herním notebookem od Lenova. Vlajková loď Legionu v nové verzi nabídne nejnovější 10. generaci procesorů Intel i9, až 32 GB operační paměti, 1 TB úložného prostoru na SSD, čtečku otisku prstu a výdrž až 8 hodin. Vylepšením prošel i displej, který má nyní rozlišení až 4k a 100% pokrytí barevného prostoru sRGB.

Pokud vám však tento výkon stále nestačí, lze připojit externí grafickou kartu Lenovo Legion BoostStation a získat další otáčky navíc. Zajímavou funkcí je i Lenovo Q-Control, s níž můžete notebook přepínat mezi třemi režimy pro optimální výkon.

Ceny a dostupnost

  • Legion Y740S bude dostupný v létě 2020. Cena bude upřesněna.
  • Legion Boost Station eGPU bude dostupný v létě 2020. Cena bude upřesněna.
  • Yoga Slim 7 bude dostupný v květnu 2020 za cenu od 19 999 Kč.
  • Yoga Creator 7 bude dostupný v červnu 2020. Cena bude upřesněna.
  • IdeaPad Creator 5 bude dostupný v červnu 2020. Cena bude upřesněna.
  • Cena i dostupnost pro Lenovo ThinkPad X1 Carbon 8 bude upřesněna.
  • Cena i dostupnost pro Lenovo ThinkPad X1 Yoga 5 bude upřesněna.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy