Mobilní telefony

Chcete nejlepší superdělo v kapse? 5 nejlepších telefonů roku 2021

smartphone
Hlavní TAG » Smartphone

V roce 2021 koupit nejlepší telefon znamená hledat něco, co by vám mělo vydržet několik let. Jinými slovy, nemusíte utrácet obrovské částky, abyste získali něco skvělého, protože spousta skvělých smartphonů je k dispozici za celkem relativní cenu. Je těžší než kdy jindy rozhodnout se mezi vším v tomto rozsahu, ale pro většinu lidí je nejlepším telefonem Apple iPhone 12.

Pokud máte rádi Android, Samsung Galaxy S21 Ultra je neuvěřitelně dobrý. Skvělý smartphone vám vydrží několik let (minimálně), má skvělý fotoaparát, pěkný displej, dlouhou výdrž baterie a je dostatečně rychlý na to, abyste zvládli veškerou práci, sociální sítě a hraní her. Věřte tomu, nebo ne, všechny tyto věci najdete v telefonu snadněji než kdy dříve – výběr toho nejlepšího je tedy často otázkou stupňů nebo preferencí.

APPLE IPHONE 12

Apple vydal čtyři různé varianty iPhonu 12, více než kdy dříve. Navzdory všem těmto možnostem je tradiční a pravidelný model stále dobrou volbou.

12 má stejný celkový design, stejný procesor, stejné bezdrátové nabíjení, stejný systém Face ID, podporu 5G, přední kameru a hlavní a širokoúhlé zadní kamery jako 12 Pro, ale je levnější. Kromě toho je dodáván v pěti barvách, o jednu více, než si můžete vybrat v modelech Pro.

APPLE IPHONE 12
Foto: iPhone 12 Pro

Ve srovnání s iPhone 12 mini má iPhone 12 znatelně prostornější displej a větší baterii – dvě věci, které jsou pro mnoho lidí důležité. S úhlopříčkou 6,1 palce je dostatečně velký, aby bylo sledování videa a čtení textu pohodlné a poutavé, ale není tak velký, aby se špatně používal v jedné ruce nebo se vešel do kapsy. Výdrž baterie je také velmi dobrá; můžete spolehlivě očekávat, že tento telefon vydrží celý den, aniž byste museli před spaním nabíjet.

12 se vzdává teleobjektivu, který je k dispozici u 12 Pro a 12 Pro Max, ale to je něco, co nebude každému chybět. Kamerový systém iPhonu 12 je to nejlepší, co v této cenové kategorii můžete získat, a je vynikající nanejvýš pro cokoli, na co byste jej použili. Má také schopnost natáčet Dolby Vision HDR pro jasnější a dynamičtější video.

Vzhledem k tomu, že 12 má nejnovější procesor Apple smartphone, A14 Bionic, má extrémně rychlý výkon a plynulé animace. Má také elegantnější a modernější design než předchozí iPhone 11 nebo iPhone XR, které ve srovnání působí nevkusně.

TIP na článek: Jak fotí iPhone 12 v noci? A jaké telefony od Applu podporují noční režim?

Apple iPhone 12 – stejně jako předešlý iPhone 11, představil mobilním uživatelům noční režim svých fotoaparátů. Ten se zapne tehdy, když telefon detekuje slabé osvětlení focené scény.

Základní iPhone 12 je dodáván se 64 GB úložištěm, ale jak už to u iPhonu bývá, nelze jej rozšířit, proto doporučujeme koupit 128 GB model.

Celkově je iPhone 12 pro většinu lidí snadnou volbou: nabízí špičkový výkon, design a funkce fotoaparátu a zároveň poskytuje spolehlivou výdrž baterie za méně peněz než jiné možnosti na trhu.

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA

Pokud vás nezajímá ani velikost, ani cena, nejlepší telefon s Androidem, který si právě teď můžete koupit, je Samsung Galaxy S21 Ultra. S velkou 6,8palcovou obrazovkou a nejlepšími fotoaparáty, jaké můžete na telefonu Android získat, je to nekompromisní volba.

Galaxy S21 Ultra přichází s nejnovějšími a nejlepšími specifikacemi, které můžete v systému Android získat. Má nejnovější procesor Qualcomm Snapdragon 888, který je nejrychlejší, jaký můžete na Androidu získat. Je vybaven podporou Pen, pokud dáváte přednost používání pera s telefonem, přestože se prodává samostatně. Obrazovka má vysokou obnovovací frekvenci, díky níž je posouvání mnohem plynulejší. Má také obrovskou baterii, která vydrží dva dny bez velkého úsilí.

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA
SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA

Samsung aktualizoval design S21 Ultra s kovovou kolejnicí, která se přirozeně zakřivuje do nerovnosti fotoaparátu na zadní straně. Jedná se o nejlépe vypadající velký telefon, který právě můžete získat.

Tento model obsahuje čtyři fotoaparáty: běžný širokoúhlý se snímačem 108 mega pixelů, ultra širokoúhlý a dva různé teleobjektivy. To z něj činí neuvěřitelně všestranný kamerový systém, který má také spoustu pokročilých video funkcí, jako jsou režimy Pro a 8K nahrávání.

SAMSUNG GALAXY S21 / S21 PLUS

Galaxy S21 a S21 Plus jsou v podstatě identické telefony s rozdíly: velikostí obrazovky a baterie.

Samsung však obnovil důležitou část: procesor je stejný Snapdragon 888 jako Ultra. To znamená, že Galaxy S21 je super rychlý a měl by vydržet více než pár let, aniž by zpomalil.

Brzy pravděpodobně přibude dalších skvělých telefonů se systémem Android, ale právě teď je telefon, který dosahuje nejlepší rovnováhy funkcí a ceny, S21.

ONEPLUS 9

OnePlus 9 je vylepšený model od OnePlus 9 Pro, který je sám o sobě vynikajícím telefonem. Stejně jako 9 Pro nabízí skvělý výkon s procesorem Snapdragon 888, rychlým 65W kabelovým nabíjením a něčím, co zaujme zejména fotografy krajiny: skvělý ultra široký fotoaparát.

Senzor za ultra širokou kamerou OnePlus 9 je fyzicky větší než většina ostatních a nabízí rozlišení 50 mega pixelů. Unikátní konstrukce objektivu koriguje zkreslení, aniž by zavedla protahování zrcadlem typu funhouse, které často uvidíte v rozích ultra širokých obrazů. A pokud vám nejde o super širokoúhlou fotografii, vězte, že hlavní fotoaparát má také solidní kvalitu obrazu. Obrázky jsou dobře exponované a barvy vypadají příjemně živé. OnePlus zde dělá velkou práci s barevnou vědou Hasselblad.

Bohužel vám chybí několik dobrých funkcí fotoaparátu, které se rozhodly pro 9 spíše než pro 9 Pro. Hlavní fotoaparát na 9 Pro nabízí optickou stabilizaci obrazu, která na 9 není zahrnuta, a je užitečná pro jeho schopnost udržet objekty vypadající ostře za zhoršených světelných podmínek. Neexistuje ani teleobjektiv – pouze digitální zoom, který není tak dobrý jako optický zoom 9 Pro.

GOOGLE PIXEL 4 A

Pokud máte rozpočet a dáváte přednost Androidu, pak je Google Pixel 4 A jasnou volbou. Nemá největší obrazovku ani nejrychlejší procesor, ale má čistou verzi systému Android, která zaručeně získá aktualizace softwaru po dobu nejméně tří let. Dodává se pouze v jedné verzi: černá se 128 GB.

Hlavním nárokem společnosti Pixel 4 A na slávu je její fotoaparát. Je to proto, že Google dělá tolik zpracování obrazu v softwaru – samotný snímač je ve skutečnosti docela starý a není příliš zvláštní. To znamená, že Pixel 4 A může pořizovat noční fotografie a provádět astrofotografii.

Zbytek specifikací telefonu Pixel 4 A je dobrý, ale ne skvělý. Má 5,8palcovou obrazovku, dostatek paměti RAM, aby se aplikace nezavřely na pozadí, a konektor pro sluchátka. Nemá žádné bezdrátové nabíjení, žádné fantastické odemykání obličejem a tělo je vyrobeno z plastu místo něčeho prémiovějšího, jako je sklo.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony