SoftwareZe světa IT

Chromebooky dostanou milion aplikací z Obchodu Play

Chrome OS android cover

Chromebooky se systémem Chrome OS jsou často přesně to, co základní uživatel počítače potřebuje. Ne všichni totiž na počítači stříhají video, upravují fotky, nebo hrají hry. Velkému procentu lidí stačí podívat se na email, najít si něco na internetu, případně něco čas od času napsat. K tomu Chromebook stačí. Problém ale je, že občas bychom nějakou tu drobnou aplikaci použili, jenže nabídka je značně omezená. Ano, Google umožnil nainstalovat zhruba 30 aplikací a koumáci tam složitou cestou dostanou další, bez podpory Google Play Services se ale většinou nehnou. To by se nyní mohlo změnit.

Chromebook

Chromebook od HP

Několik uživatelů vývojářských verzí Chrome OS objevilo v nastavení položku, která jim jistě vyčarovala úsměv na tváři a svůj objev hned sdíleli v podobě screenshotu na Redditu. Jedná se o možnost „Povolit běh Android aplikací na vašem Chromebooku“. Možnost záhy zmizela, ale jak víme, vždy se najde někdo, kdo si screenshot udělá a dá ho na internet a pak už o tom ví celý svět.

ChromeOS_Android

Screenshot uživatele TheWiseYoda ze serveru Reddit

Miliony nových aplikací by tedy mohly nepříliš úspěšnému konceptu, alespoň u nás, vdechnout nový život. Vždyť si to přiznejme, ráno se na notebooku podíváme na pár zpravodajských serverů, počasí, přes den vyřídíme emaily a k večeru si budeme psát na Facebooku s kamarády. Že vám to nestačí? Možná, ale vaší ženě nejspíš bude.

Blížící se konference Google I/O, která je plánovaná na květen, často přináší aktualizace systémů a služeb Googlu, je tedy možné, že se instalace androidích aplikací do Chromebooků dočkáme mnohem dřív, než si ještě nedávno svět myslel. Jedná se ale o spekulace, přestože představitel mateřské společnosti Googlu Alphabet, Eric Schmidt naznačil v listopadu, že by se mohly dva operační systémy spojit. Jde tedy o Android a Chrome OS? 

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Software