HardwareZe světa IT

Výkon od Googlu: Chromebook Pixel

Google Chrome 64 bit

Google začne masově prodávat svůj první produkt, který si nenechal dělat na zakázku u jiného výrobce mobilní elektroniky, přichází na svět Chromebook Pixel, a to již za pár dnů. Prioritou tohoto notebooku je výkonný procesor, vysoké rozlišení dotykové obrazovky a poměr stran 15:10.

 

12,85″ displej okořeněný technologií Gorilla Glass tohoto výrobku je posazený na rozlišení 2560 x 1700 bodů, což z něj samozřejmě dělá FHD, a to s plně dotykovou vrstvou pro snadné ovládaní dotykem a podporou multidotykových gest. Co se týče použitého procesoru, Google jak se říká nešetřil, v nitru stroje je zakomponovaný procesor od společnosti Intel, přesněji je v Chromebooku osazený Intel Core i5 na taktu 1,8 GHz. Procesor obsahuje také integrovaný grafický čip Intel HD 4000.

Chromebook

Výkon od Googlu: Chromebook Pixel

Na základní desku výrobce ještě osadil 4 GB RAM DDR3, modul WiFi sítě, která podporuje standard 802.11n, LTE či Bluetooth 3.0. Levá strana výrobku pak obsahuje dva USB 2.0 porty /absence standardu USB 3.0?/, nabíjecí zdířku a 3.5 mm audio jack výstup. Nad displejem se nachází webkamera s rozlišením 720p. To vše bude samozřejmě ovládat operační stájový systém Chrome OS plně napojený do našeho Google účtu.

V těle notebooku je dále umístěný pevný disk, ten je postavený na novější, ne mechanické technologii – 32 či 64 GB SSD + cloudové 1 TB úložiště Google Drive na tři roky zdarma. Mobilní výrobek vlastní více-článkový akumulátor 59 Wh, u kterého je udána pracovní výdrž až 5 hodin. Cena Chromebooku Pixel je stanovena na 1299 dolarů /25 000 Kč/, za verzi s LTE si však připravte až 1449 dolarů, tedy v přepočtu přibližně 28 000 Kč. Celý tento výtvor se výrobci podařilo uskladnit do těla s rozměry 29,7 x 22 x 1,5 centimetrů s váhou 1,54 kilogramu.

Tělo celého notebooku je vyrobeno z eloxovaného hliníku s neviditelnými šrouby, což na první pohled ucelí myšlenky v tom, že se jedná o kompaktně sladěný a designově vytříbený kus hliníku v té nejvyšší jakosti provedení. Jedná se tak o výkonný stroj pro prohlížení internetových stránek, tak o notebook určený pro ty nejnáročnější aplikace. Celý výrobek je pak vložen do stylové krabice a připraven pro prodej v USA, s exportem do Evropy se však také počítá.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware