Tiskové zprávy

Chytré telefony 5G vs. běžné telefony: Jaký je mezi nimi rozdíl a proč by vás to mělo zajímat?

sit 5G
Hlavní TAG » 5G sítě

Pokud sledujete zprávy, možná jste slyšeli o chytrých telefonech 5G. Co je to ale 5G? Jaké jsou rozdíly mezi 5G smartphony a běžnými smartphony? A proč by vás to mělo zajímat? V tomto příspěvku na blogu vám odpovíme na všechny tyto otázky a ještě více! Pokud vás tedy zajímají smartphony 5G, čtěte dál!

Co je to 5G?

5G je mobilní síť 5. generace. Jedná se o novou celosvětovou mobilní síť, která je nástupcem 4G. 5G má spojit prakticky všechny a všechno, včetně strojů, věcí a zařízení.

5G
Chytré telefony 5G vs. běžné telefony

Jaké jsou rozdíly mezi smartphony 5G a běžnými smartphony?

Rychlost

Nejvýznamnějším rozdílem mezi běžnými smartphony a smartphony 5G je rychlost. V běžných sítích LTE obvykle dosáhnete rychlosti stahování kolem 12 Mb/s. Ale se sítí nové generace, jako je například ultraširokopásmová síť Verizon, můžete dosáhnout rychlosti až 20 Gb/s! To je obrovský rozdíl v rychlosti!

Baterie

Baterie je jedním z rozdílů mezi běžným smartphonem a vysokorychlostním smartphonem 5G. Běžný smartphone má baterii, která zvládne rychlost až 100 megabitů za sekundu (Mbps), zatímco smartphone 5G má baterii, která zvládne rychlost až gigabitů za sekundu (Gbps).

Procesor

Dalším rozdílem mezi běžným smartphonem a 5G smartphonem je procesor. Zatímco běžné smartphony mají v základu procesor Qualcomm Snapdragon 660, 5G smartphony mají mnohem vylepšený procesor, například honor 50 s procesorem Qualcomm Snapdragon 778 5G. Díky tomuto nejnovějšímu procesoru Qualcomm Snapdragon 778 5G má honor 50 o 45 % vyšší skóre v benchmarku CPU a o 45 % vyšší skóre v benchmarku GPU, což uživatelům přináší maximální zážitek.

Latence

Dalším rozdílem mezi běžnými mobilními telefony a smartphony 5G je latence. Latence je doba, kterou potřebuje paket dat k cestě z jednoho bodu do druhého. U běžných smartphonů se můžete setkat s latencí až 50 milisekund (ms). U smartphonu 5G, který podporuje agregaci pěti operátorů, však můžete očekávat latenci pouhých 20 ms!

Kapacita

Běžné smartphony mají maximální kapacitu kolem 256 GB, zatímco smartphony 5G mají maximální kapacitu kolem 1 TB. takže pokud patříte k těm, kteří rádi ukládají do telefonu velké množství dat, pak byste rozhodně měli zvážit pořízení vysokorychlostního smartphonu!

Speciální funkce

Většina 5G smartphonů má funkce NFC. Díky tomu můžete smartphonem provádět platby a také sdílet data s jinými zařízeními podporujícími technologii NFC. Některé 5G smartphony mají také speciální funkce, které běžné smartphony nemají. Například Asus ROG Phone III má vestavěný chladicí systém, který udržuje telefon při hraní her chladný. 

Proč by vás to mělo zajímat?

Existuje mnoho důvodů, proč byste se měli zajímat o rozdíly mezi běžnými smartphony a vysokorychlostními smartphony.  

Nejdůležitějším důvodem je, že 5G smartphone vám může nabídnout mnohem lepší zážitek, pokud jde o používání aplikací, streamování videa a hraní her. S běžným smartphonem se při pokusech o tyto činnosti můžete setkat s vyrovnávací pamětí nebo zpožděním. S 5G smartphonem je však budete moci provádět bez jakýchkoli problémů!

Svět se vyvíjí rychlým tempem a stejně tak i technologie. Dalším důvodem, proč byste se měli zajímat o rozdíly mezi běžnými smartphony a smartphony 5G, je to, že běžný smartphone pravděpodobně zastará mnohem dříve než smartphone 5G. Je to proto, že se neustále vyvíjejí nové technologie a běžný chytrý telefon s tímto tempem jednoduše nemůže držet krok. Smartphone 5G však disponuje nejnovějšími a nejmodernějšími technologiemi, takže bude moci zůstat aktuální déle.

Závěr

Tak tady to máte! To jsou hlavní rozdíly mezi běžnými smartphony a smartphony 5G. Doufáme, že vám tento příspěvek pomohl vše objasnit! Pokud máte zájem o koupi 5G smartphonu, nezapomeňte se podívat na nejlepší vhodné smartphony pro vás na trhu! Děkujeme za přečtení!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Co má mít probůh baterie společného s 5G?

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy