Tiskové zprávyZe světa IT

Čína partnerskou zemí CeBITu 2015

Partnerskou zemí veletrhu CeBIT 2015 bude Čína. Člen představenstva veletržní správy Deutsche Messe AG Oliver Frese a Executive Vice Chairman CCPITECC (China Council for the Promotion of International Trade Electronics & Information Industry Sub-Council) Dr. Gong Siaofeng podepsali v pondělí v Pekingu za účasti spolkové kancléřky Angely Merkelové a čínského předsedy vlády Li Kche-čchiang smlouvu o partnerství k přednímu veletrhu informačních technologií CeBIT.

Čína a Německo se na konci března během návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Německu dohodly, že rok 2015 bude rokem kooperace mezi oběma zeměmi v oblasti inovací.

CeBIT 2015 Press

„Partnerství mezi Čínou, která se vyznačuje vysokou úrovní IT, a veletrhem CeBIT v Hannoveru je významným stavebním kamenem kooperace mezi Čínou a Německem v oblasti informačních technologií,” řekl Oliver Frese. „Je současně významným krokem k prohlubování ekonomické spolupráce mezi Čínou a Německem zvláště v sektoru High-tech.“

„Účast Číny jako partnerské země bude významným impulzem pro další dynamiku v oblasti inovací rovněž v jiných branžích. Průmysl IT je motorem a průkopníkem nových myšlenek a rozvoje v uživatelských branžích,“ řekl dále O. Frese.

Čína se stává díky výraznému růstu čínského trhu s IT a zvyšování spotřeby zajímavým trhem, který pro globálně operující podniky IT představuje odbyt a nová partnerství. Partnerská účast Číny, která se zaměřuje na export, rovněž přinese další impulzy pro současný kurs růstu čínského trhu IT.

„Čína bude poprvé partnerskou zemí veletrhu CeBIT 2015, nejvýznamnějšího světového odborného veletrhu IT. Její účast vytváří nejen podmínky pro vzájemně prospěšnou spolupráci obou zemí – Číny a Německa – ale bude rovněž představovat významný příspěvek k dalšímu rozvoji čínského sektoru ICT. CCPITECC podpoří CeBIT jako významnou platformu pro výměnu informací a zkušeností a jako aktivní výraz spolupráce mezi čínskými podniky ICT a jejich mezinárodními partnery. Veletrh podpoříme pro jeho význam pro další prohlubování německo-čínských hospodářských a obchodních vztahů,“ řekl Dr. Gong Siaofeng, zástupce organizace CCPITECC.

Čína je po USA druhým největším trhem IT. Podle aktuální studie EITO (European Information Technology Observatory) dojde letos k růstu čínského trhu s IT o 8,8 %. Tím se Čína v oblasti informační techniky a telekomunikací stává jedním z národů světa s největším růstem.

„Čína je v oblasti IT a telekomunikací jedním z našich nejvýznamnějších obchodních partnerů. Její význam se odráží rovněž ve vysokých a dále stoupajících investicích německých podniků v Číně. Veletrh CeBIT dále prohloubí stávající úzkou spolupráci a poskytne možnost navázání nových kooperací především středně velkým a malým firmám a start-ups,“ řekl prezident svazu BITKOM Prof. Dieter Kempf.

Veletržní správa Deutsche Messe má již řadu let s nejlidnatější zemí planety velmi dobré vztahy. Od roku 1999 má veletržní správa v Šanghaji dceřinou společnost. Od roku 2001 je veletržní správa spolu se společnostmi Messe München International a Messe Düsseldorf spoluvlastníkem výstaviště SNIEC v Pudongu v Šanghaji.

Ani veletrh CeBIT v Hannoveru není pro Čínu neznámou půdou. První čínské podniky představily svá řešení na předním veletrhu IT už na začátku 90. let. Od té doby účast Číny stále roste. Na přelomu tisíciletí stoupl počet vystavovatelů na 30. V roce 2003 jejich počet dosáhl více než 100 a v roce 2009 už více než 300. Nyní je už počet vystavovatelů vyšší než 500. Na minulém veletrhu v březnu 2014 Čínu zastupovalo 515 vystavujících firem na ploše okolo 11 000 m2, čímž Čína zastávala mezi zahraničními účastníky s jasným náskokem přední místo.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy