Mobilní telefonyZe světa IT

ZTE Era se čtyřmi jádry pod kapotou

Čína je velmoc, jež se nezastaví před výrobou téměř čehokoliv a to v obrovské míře. ZTE si do Barcelony přivezlo celkem 11 mobilních zařízení, a tak se stalo rekordmanem MWC 2012.ZTE Era

V tomto článku bude řeč o nové vlajkové lodi ZTE, která nese název Era. Je to čtyř jádrový smartphone, kterému v útrobách tepe Nvidia Tegra 3 o taktu 1300 MHz. Systémem, jež prohání toto zařízení se stal Android 4 Ice Cream Sandwich.

Designem nijak nevybočuje, ale ani neurazí, určitými prvky připomíná styl tchajwanského HTC. Přední straně dominuje velký 4,3 palcový TFT LCD displej o rozlišení 540 na 960 pixelů. Era nabídne osmi gigabajtovou interní paměť, rozšiřitelnou o microSD karty, s nedostatkem kapacity tedy nebude žádný problém. Operační paměť činí jeden gigabajt.

Opticky postačí i náročnějším, 8 megapixelů je přece jen slušná hodnota, foťák zvládne natáčet ve Full HD rozlišení 1080 p. Telefon podporuje HD Voice, což je služba, jež zaručuje čistší a kvalitnější zvuk při hovoru. Konektivita je široká, čeká na vás Wi-Fi, Bluetooth, NFC GPS.

ZTE Era podporuje také formát MHL, díky kterému se dá připojit ke zobrazovacímu zařízení přes microUSB. Tento smartphone je důkazem toho, že i čínské společnosti umějí dělat kvalitní telefony.

Huawei se svým čtyř jádrem sice nabízí něco navíc a je líbivější, za to ZTE nasadí výhodnější cenovou politiku.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony