Mobilní telefony

Xiaomi Mi4: Kvalita ve všech směrech

xiaomi logo cina freebit
Foto: Xiaomi

Společnost Xiaomi představila svoji novou vlajkovou loď, Xiaomi Mi4. Výrobce nás na akci láká pozvánkou s kovovou texturou, což by mohlo být dosti zavádějící. Avšak telefon, dle dostupných informací z kovu rozhodně nebude. Tuto domněnku, že by nové Xiaomi Mi4 mělo být kovové, totiž vyvrátil i samotný ředitel a spoluzakladatel společnosti Xiaomi, Li Wanqiang na svém Weibo účtu.

Možná došlo k menšímu zklamání, že se kov nevyužije. Avšak firma to nahradila jinak, u té hardwarové části, které vážně stojí za zmínku. Proč? Začneme 5 palcovým displejem IPS, který nabídne uživateli Full HD rozlišení s jemností 400 ppi. Dále se bude moci dočkat kvalitního výkonu od Qualcomm Snapdragon 801 s taktem 2,5 GHz. K ještě lepšímu výkonu také poslouží 3 GB operační paměť.

Čínský přístroj bude oplývat vnitřním úložištěm o velikosti 16 GB. Slot na kartu bohužel chybí. Fotoaparát na zadní straně nabídne slušné rozlišení 13 Mpx společně s  autofokus a přisvětlovací LED diodu. Naopak přední fotoaparát bude o něco méně kvalitnější, neboť bude mít fotoaparát o rozlišení 8 Mpx.

To by bylo k fotoaparátům, nyní na připojení, které samozřejmě nesmí chybět. I u nové Xiaomi se tradičně dočkáme Wifi, Bluetooth 4.0, NFC, GLONASS, GPS.Výhodou také bude podpora pro rychlé připojení LTE. Podle dostupných informací čínská společnost chystá i model s podporou dvou SIM karet.

Dle dostupných informacích by měla ostupná ve dvou základních barvách (černá a bílá). Čínská novinka opět poběží na zaběhlém operačním systému MIUIv6, který je mimochodem postaven na Androidu 4.4 KitKat.  A nyní k tomu nejpodstatnějšímu, co bude asi pro většinu uživatel to nejdůležitější – cena. Telefon by měl stát kole 485 dolarů, což je 9700 Kč bez DPH.

Prostě a jistě se máme na co těšit. Těšíte se i vy? Podělte se s námi do komentářů, děkujeme!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony