Software

Co by měli nováčci vědět o Apple Pay?

apple logo sede final
Foto: apple.com, Tag: Apple

Apple Pay je platební metoda, kterou mohou využívat uživatelé iPhonů. Je tomu již pár měsíců, co tato metoda zavítala také do České republiky. Pokud jste neměli doposud možnost se s Apple Pay seznámit, protože jste nevlastnili mobilní telefon značky Apple, nyní máte možnost. Nemusíte jej vlastnit, stačí si o něm přečíst pár základních informací a třeba vás tato platební metoda přesvědčí.

Koupili jste si mobilní telefon značky Apple?

Jestliže jste si koupili mobilní telefon značky Apple, s největší pravděpodobností budete mít zájem o platební metodu Apple Pay. Ještě, než se pustíte do samotné instalace této aplikace, měli byste si zjistit důležité informace, které vás do platebních možností zasvětí rychleji.

Co by měli nováčci vědět o Apple Pay?
Co by měli nováčci vědět o Apple Pay?

Bezpečí je u platebních metod nejhlavnější

Jistě budete s námi souhlasit, že bezpečnost je u platebních metod tím nejdůležitějším bodem, o který se zajímá nejeden uživatel. Jestli i pro vás hraje bezpečnost hlavní roli, můžete zůstat v klidu. Apple Pay je bezpečný díky novým technologiím, takže o citlivé údaje své kreditní karty, kterou vložíte, do mobilního telefonu nepřijdete. Nemusíte se ani v nejmenším bát, že by je získala třetí strana a vy tak následně přišli o finanční prostředky.

Kreditní kartu musíte přidat do mobilního telefonu. Svou kreditní kartu přidáte do mobilního telefonu několika způsoby. Musíte ji nahrát do tzv. peněženky. Instalace je velice jednoduchá a nikde se nemusíte obávat toho, že byste se zasekli z důvodu obtížnosti.

Užívejte si nakupování pomocí mobilního telefonu nebo hodinek

V poslední fázi si už užíváte nakupování v obchodech. Mobilní telefon bude sloužit jako kreditní karta. Stačí jej zapnout, najet do aplikace na platební kartu a přiložit k terminálu. Uvidíte, že se vám nákupy prostřednictvím Apple Pay budou velice líbit. Svou kreditní kartu si můžete nahrát i do hodinek Apple Watch.

Své platební karty budete mít plně pod kontrolou v jediné aplikaci a mobilním telefonu. Jak jste na tom vy? Už jste měli možnost vyzkoušet Apple Pay nebo se na to teprve chystáte?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software