Tiskové zprávy

Co je Celo? [Pro začátečníky 2023]

krypto burza
Foto: pixabay.com, Tag: Kryptoměna

Tento článek je o Celo a o tom, jak funguje jako kryptoměna. Kromě toho tento článek vysvětluje podrobnosti, které obchodník potřebuje v případě, že chce do Celo investovat. Po jeho prohlédnutí budete vědět, jaký význam má Celo jako digitální peněženka a jak se liší od peněženky, kterou máte v kapse.

O Celo

Celo chce uživatelům chytrých telefonů usnadnit krypto platby. Kryptoměnové transakce můžete přijímat pomocí veřejného klíče. Jedná se o soukromý klíč spojený s kryptografickým kódem. Celo používá vaše telefonní číslo jako veřejný klíč pro vaši peněženku, což usnadňuje přenos k vašim kontaktům. Síť také podporuje vytváření chytrých smluv a decentralizovaných aplikací, což uživatelům protokolu umožňuje využívat výhod decentralizovaných finančních a nedůvěryhodných transakcí.

Celo Dolary (CUSD)

CUSD jsou nativní pro Celo Blockchain Reserve systém a jsou to stabilní mince, které napodobují americký dolar. Celo Reserve je mechanismus inteligentních kontraktů, který rozšiřuje a smršťuje nabídku CUSD pomocí portfolia kryptoměn.

Co je Celo? [Pro začátečníky 2023]
Co je Celo? [Pro začátečníky 2023]

Jejich cíl a fungování

Vývojáři Celo se snaží poskytovat rychlé a lehké transakce, které poskytují stabilitu, transparentnost a vhodnost pro přenos měny na telefonní čísla, automatické odečítání transakčních poplatků a možnost platit za plyn ve stabilních měnách. Pojďme prozkoumat, jak to dokážou.

Celo využívá proces konsensu proof of stake založený na náhodně vybraných validátorech, kteří vsází token místní sítě tak, že jej uzamknou do Blockchainu, aby vytvořili důkazní bloky. Celo udržuje bezpečné decentralizované mapování telefonních čísel, které umožňuje uživatelům peněženky odesílat a přijímat platby pomocí jejich aktuálních připojení; uživatelské účty jsou tedy kromě základních plateb propojeny i s telefonními čísly.

Uživatelé mohou platit transakční poplatky v jakékoli měně, která se rovná nebo je vyšší než cena nativního tokenu. Dolary Celo, stabilní mince společnosti Celo, jsou neoddělitelně spojeny (CUSD). Co znamenají Celo dolary (CUSD)? Celo dolar je stabilní mince, která odráží hodnotu uzlů validátorů sítě Celo v amerických dolarech.

Transakci lze provést na Blockchainu teprve poté, co validátor ověří. Uzly validátoru Celo by měly být nasazeny na hardware s jedním nájemcem v zabezpečeném datovém centru s vysokou dostupností. Kromě toho byly v ekosystému zpřístupněny také plné uzly.

Počítače slouží jako prostředníci mezi validátory, uzly a mobilními peněženkami, přijímají požadavky od lehkých klientů a a přenášejí transakce do validátorových uzlů. Jinými slovy, Celo hodlá poskytnout každému možnost používat kryptoměny k obchodování s penězi, bez ohledu na jeho znalosti nebo zkušenosti s digitální měnou.

Kde získat další informace o Celo?

Celo má webové stránky, které umožňují každému prozkoumat Celo vývojáře, Celo Eeosystém, Celo aliance, blog Celo a mnoho dalších. Pokud chcete prozkoumat více, můžete si přečíst jejich whitepaper odkazovaný na spodní části jejich webových stránek. Společnost Celo má komunitní kanál na Redditu a také na Twitteru, který sledují tisíce lidí.

Celo oběhová nabídka a tržní kapitalizace

Hodnotu a důvěryhodnost kryptoměny představuje její tržní kapitalizace. Obchodníci s kryptoměnami s velkou tržní kapitalizací mohou více vydělat i prodělat. Na druhou stranu kryptoměny s malou tržní kapitalizací umožňují obchodníkům více vydělat nebo méně prodělat. Oběhová nabídka je klíčová, protože ovlivňuje výpočet tržní kapitalizace.

Podívejme se na tržní kapitalizaci Celo, abychom zjistili, jak je stabilní. Společnost Coinmarketcap nezávisle nepotvrdil svou tržní kapitalizaci. Oběžná zásoba, kterou si oznámila sama, je 494,976,084 CELO, s tržní kapitalizací €320,202,536. Tyto údaje jsou aktuální k dubnu 2023.

Zopakujme, že čím menší je trh s kryptoměnami, tím větší má potenciál růstu. A čím méně je mincí k dispozici, tím je pravděpodobnější, že jejich cena poroste, zejména pokud se zvýší poptávka. Je to zákon nabídky a poptávky. Když je omezená nabídka a velká poptávka, ceny rostou. Než se rozhodnete, zda investovat, můžete tuto informaci použít k porovnání s jinými novými kryptoměnami.

Celo Objem obchodu

Pro obchodníky a investory je objem jedním z nejdůležitějších ukazatelů. To znamená, že když je objem obchodů s mincí velký, je po ní i poptávka. Podle údajů společnosti CMC činí objem obchodů se společností Celo 646 974 497 EUR.

Coinmarketcap není jediným důvěryhodným zdrojem dat o kryptoměnách. Chcete-li si čísla překontrolovat, můžete použít Coingecko nebo Cryptowatch. V současné době jsou do současných platforem pro obchodování s kryptoměnami zahrnuty další funkce. Další údaje o kryptoměnách můžete získat na jiných platformách.

Webové stránky jako Coinmarketcap a Coingecko vám poskytnou významné údaje o mincích, jako je Celo. Platforma Komarek System však jde do hloubky a poskytuje vám exkluzivní fundamentální a technická data. Chcete-li se dozvědět, jak se můžete na platformu podívat a najít další informace.

Výběr kryptografické platformy není snadný. Jejímu zkoumání věnujte dostatek času, protože špatné rozhodnutí může vést ke zbytečným ztrátám.

Plán a případ použití

V jejich plánu je vidět snaha pomoci snížit dopady změny klimatu vytvořením prvního uhlíkově neutrálního Blockchainu na světě. Tvrdí, že design její mince, měny a rezervy jsou zaměřeny na boj proti změně klimatu. Komunita Celo také alokovala. 5 % z Celo Rezervy na MC02, vysoce kvalitní aktivum v podobě uhlíkových kreditů, které pomohou v boji proti změně klimatu. Je to možná neuvěřitelné, ale Celo skutečně symbolizuje deštné pralesy prostřednictvím aktiv, které snižují emise uhlíku.

Celo je kryptoměna, která slouží jako nástroj platformy a token správy. Celo je vytvořena tak, aby umožnila komukoli s chytrým telefonem přenášet, přijímat a ukládat stablecoiny založené na Celo (jako je například Celo dolar), aniž by měl krypto peněženku.

Závěrečné myšlenky

Kryptoměny jsou velmi volatilní, takže vaše peníze mohou jít dolů rychleji než mrknutí okem. Jako vždy byste nikdy neměli investovat do něčeho, čemu nerozumíte. Je tedy nutné prozkoumat studie týkající se kryptoměn, které máte v hledáčku.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy