Tiskové zprávyZe světa IT

Co lépe chrání váš mobilní telefon? Fólie nebo ochranné sklo?

Leagoo Elite 1 smartphone

V dnešní době už je standardem koupit si kryt na mobil a je jedno jestli upřednostňujete silikonový nebo peněženkový obal. Ovšem často si lidé kladou otázku, čím chránit display a jestli vůbec. Zda je lepší ochranné sklo, folie nebo nic. Samozřejmě, že se tyto názory člověk od člověka liší, velkou roli hraje fakt, jak a kde telefon používáte, ale nemenší mírou se na doporučeních podepisuje fakt, jestli vlastníte low-end mobil nebo vlajkovou loď. Nicméně se pokusíme, co nejobjektivněji shrnout výhody a nevýhody fólií a ochranných skel.

Alcatel IDOL4 Pro smartphone

Co lépe chrání váš mobilní telefon? Fólie nebo ochranné sklo?

Ochranné fólie, jsou levné a nalepení zvládne skoro každý

Nejdůležitější fakt, který hraje ve prospěch ochranných fólií, je cena. Dají se totiž koupit už od desítek korun. Jejich instalace je jednoduchá a při troše trpělivosti jí zvládne každý. Nevýhodou fólie bývá, že se display chová při dotyku trochu jinak než bez ní. Nicméně je to rozdíl v rámci jednotek procent a za chvíli si zvyknete. Tento rozdíl se samozřejmě liší telefon od telefonu u lepších telefonů to nepoznáte skoro vůbec, u nejnižší třídy, která mívá problémy i bez fólie může být rozdíl větší.

Ochranné sklo, vysoká míra ochrany a přesný dotyk

Ochranná skla na mobil poskytují pro display tu největší možnou míru ochrany a v kombinaci s peněženkovým obalem je váš telefon téměř nezničitelný (no to trochu přeháníme). Pokud patříte mezi ten druh lidí, kterým padají telefony z ruky stejně ochotně jako jablka z podzimní jabloně, tak vás může spasit právě leda ochranné sklo. To má navíc tu výhodu, že skvěle přenáší dotyk a tak skoro ani nepoznáte, že na telefonu je. Jediné, co mluví v neprospěch skel, je trochu vyšší pořizovací cena, která je nicméně zlomek toho, co byste zaplatili za nový display.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Tiskové zprávy