Software

Co mít a nemít v počítači

microsoft logo freebit
Hlavní TAG » Microsoft

Freebit.cz si pro vás připravil článek, který bude mít za úkol nastínit to, co by nemělo v každém počítači chybět. Toť otázka, že? V první řadě je na místě originální operační systém, můžeme zabrousit k bezplatné Linuxové platformě nebo se poohlédnout po nejrozšířenějším OS mezi uživateli. Je to Windows, systém, který používá většina uživatelů koncových stanic.

Dnešním dnem je opravdu z čeho vybírat, je zde možnost šáhnout po Windows 7, který na světě dosáhl k velké oblibě. Nepovedená starší sestra se jmenuje Vista, je to operační systém, který není až tak vydařený jako nový Windows Seven.

Co mít a nemít v počítači
Co mít a nemít v počítači

Další softwarovou věcí, která rozhodně nesmí chybět v počítači je kvalitní a aktualizovaný antivirový software. I zde je z čeho vybírat, na trhu je spousta produktů, které lákají na velice zabezpečenou síť, která polapí každý vir.

Pro nás je směrodatný produkt, který zaručí ochranu našich dat před hrozbami. Freebit.cz může doporučit ESET NOD 32 Antivirus 4 či méně známý a též kvalitní produkt G-Data.

Pokud jde o další software, který rozšiřuje možnosti PC, půjde o program Adobe Reader 10. Jedná se o software, který je schopen otevřít a vytisknout dokumenty s koncovkou .pdf.

Program, který rozhodně ušetří místo na disku nese název WinRar 3.9. Co tento prográmek umí? Tak v první řadě komprimuje nepotřebné soubory, které chceme archivovat. Jeho předností je zmenšení velikosti souboru, který komprimujeme. Pokud posíláte větší přílohu emailem, stojí za to právě využít tento software.

WinRAR

Komunikace na internetu je velké plus, i zde je možno nainstalovat velké množství software. Kdo by neznal Skype 5.1, že? Bezplatné volání jde pomocí tohoto software jedna báseň. Pro textovou komunikaci lze využít ICQ 7 nebo program Miranda IM 0.9.13.

icq logo

Co by počítač rozhodně neměl obsahovat? Jedná se o škodlivý software, který si sám generuje infiltrace a uživateli ukazuje, jak je ve svém oboru dobrý. Na SW trhu je toho spousty a je důležité vybírat a vybírat. Zmíněné programy jsou jen malou hrstkou, která dělá počítač počítačem.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Software