Mobilní telefonyZe světa IT

Lumia 650 – víme, jak bude vypadat a co bude umět

Lumia 650 cover

Již od prosince 2015 slýcháme zvěsti o nové Lumii, měla být nástupcem modelu 640. S postupem času se na internetu objevovaly rendery údajného modelu Lumia 850. Už se ukázalo, že tento model nebude. Nezapadá totiž do koncepce, které se Microsoft chce držet. Tedy třech kategorií telefonů. První, nejvyšší kategorie by měla představovat telefony s nejlepší výbavou, budou pěkně drahé a jsou určené pro fanoušky systému a technologické nadšence. Typickým zástupcem je model Lumia 950.

Na spodním konci najdeme kategorii cenově dostupných telefonů. Ty budou dělat kompromisy mezi výbavou a cenou, ve prospěch ceny samozřejmě. Poslední kategorií, jakousi zlatou střední cestou jsou telefony pro firmy. Nepatří mezi ty nejlevnější, ale stále jsou dobře cenově dostupné. Také mají dostatečný stupeň výbavy, aby firma nemusel každý rok kupovat nová zařízení. Právě do této kategorie spadá Lumia 650.

Lumia 650 title

Render Lumie 650, který přinesl německý server WinFuture

V dnešní době už víme, alespoň částečně, jak to s tímto telefonem bude. Lumia 650 má doporučenou cenu pro Českou Republiku 5 999 Kč. Očekává se, že na trh přijde v druhé polovině února, nebo na začátku března. Tomu napovídá i to, že se na krátký okamžik objevila rozpracovaná produktová stránka Lumie 650 na eshopu Alza. Podle některých informací mobilní svět očekával představení telefonu už 1. února. Dnes už víme, že to se nestalo a bylo to údajně způsobeno určitými problémy s firmwarem, které se objevily na poslední chvíli.

Lumia 650 true

Fotografie jednoho z prototypů Lumie 650

Teď už k samotným specifikacím. Nová Lumia 650 bude mít 4,97 palce velký displej s HD rozlišením, krytý tvrzeným sklem Gorilla Glass. Najdeme zde čtyřjádrový procesor s taktem 1,3 GHz. K tomu tu bude 1 GB operační paměti a 16 GB vnitřní úložiště. To bude možné rozšířit microSD kartou. K focení je Lumia 650 vybavená zadním 8 MPx a předním 5 MPx fotoaparátem. Hezká zpráva je podpora bezdrátového nabíjení, to v této cenové kategorii není běžné. Bezdrátově tedy můžeme nabít baterii s kapacitou 2000 mAh.

Neoficiální rendery Lumie 650, které přinesl server Windows Central:

Jeden zdroj z Microsoftu údajně výše zmíněné specifikace potvrdil. Prozatím to vypadá, že Microsoft má jasnou představu o tom, jaké telefony chce vyrábět a této představy se drží. To je dobrá zpráva pro zákazníky, vědí totiž, co můžou čekat a na základě toho se při koupi rozhodnou.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony