Kryptoměny

Coinbase má za poslední roky nejnižší zůstatek bitcoinů (BTC)

coinbase logo
Foto: coinbase.com, Tag: Coinbase

Přední blockchainová analytická firma tvrdí, že americký kryptoměnový gigant Coinbase v současnosti drží méně bitcoinů (BTC) než v minulých letech.

Podle nových údajů společnosti Glassnode klesl počet BTC držených na Coinbase za poslední dva roky o více než 36 %.

Pozitivní znamení pro přijetí Bitcoinu

Glassnode ve svém blogu uvádí, že Coinbase zaznamenala minulý týden největší čistý odliv BTC od července 2017. Zbývající zůstatek BTC je v současné době na burze také na nejnižší úrovni od vrcholu býčího trhu v roce 2017. Firma tento ukazatel interpretuje jako pozitivní znamení pro přijetí Bitcoinu.

btc na coinbase
Coinbase má za poslední roky nejnižší zůstatek bitcoinů (BTC)

Zejména Coinbase zaznamenala tento týden velmi velký čistý odliv, který činil 31 130 BTC (1,18 miliardy USD). Jedná se o největší čistý odliv od 28. července 2017. Režim odlivů (červené sloupce) po březnu 2020 je zcela zřejmý i z výše uvedeného grafu.

To zůstává silným signálem, že investoři stále více vnímají Bitcoin jako relevantní aktivum v moderních portfoliích.

Celkový zůstatek držený na Coinbase

Tento odliv snížil celkový zůstatek držený na Coinbase na 649 500 BTC, čímž se vrátil na úroveň, která byla naposledy zaznamenána na vrcholu býčího trhu v roce 2017. Celkový zůstatek Bitcoinu držený na Coinbase se nyní snížil o 375 500 BTC (36,6 %) oproti ATH dosaženému v dubnu 2020.

Velké odtoky, jako je tento, jsou ve skutečnosti součástí konzistentního trendu zůstatku na Coinbase, který v posledních dvou letech schodovitě klesá.

Jako největší burza podle zůstatku BTC a preferované místo pro instituce se sídlem v USA to dále podporuje přijetí bitcoinu jako makrodat ze strany větších institucí. Bitcoin se v době psaní článku obchoduje za 39 124 USD, což je o 3 % více než v minulém týdnu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny