Kryptoměny

Coinbase přidává podporu stablecoinu PYUSD společnosti PayPal

coinbase logo
Foto: coinbase.com, Tag: Coinbase

Coinbase, přední kryptoměnová burza, oznámila své rozhodnutí integrovat podporu pro nedávno spuštěný stablecoin PYUSD společnosti PayPal.

Přidání PYUSD do nabídky Coinbase je v souladu s praxí burzy označovat některá aktiva jako „experimentální„. Toto označení se přiděluje aktivům, která jsou buď na platformě nová, nebo vykazují nižší objem obchodů ve srovnání s ostatními kryptoměnami na burze. Coinbase tato experimentální aktiva sleduje a může označení odebrat, když aktivum přestane splňovat stanovená kritéria.

Coinbase přidává podporu stablecoinu PYUSD společnosti PayPal
Coinbase přidává podporu stablecoinu PYUSD společnosti PayPal

Podle tweetu společnosti Coinbase bude obchodování s PYUSD potenciálně zahájeno 31. srpna 2023 v 9:00 PT nebo později, pokud budou splněny podmínky likvidity. Burza upřesnila, že k zahájení obchodování na obchodních párech PYUSD-USD dojde postupně po vytvoření dostatečné nabídky. Upozornila také, že podpora pro PYUSD může být v některých jurisdikcích, kde Coinbase působí, omezena.

Společnost PayPal představila svůj stablecoin PYUSD ve spolupráci se společností Paxos na začátku tohoto měsíce. Přestože je PYUSD kótován na několika burzách, jako jsou Huobi, Kraken a Crypto.com, jeho přijetí se zdá být postupné. Jeho současná celková nabídka činí přibližně 44,5 milionu tokenů.

Analytici naznačují, že relativně pomalou poptávku po PYUSD v kryptografickém prostoru lze přičíst zaměření společnosti PayPal na jinou demografickou skupinu. Společnost PayPal umístila PYUSD jako prostředek, který má usnadnit platby a umožnit zavedeným značkám využívat digitální měny. Mezitím Binance, přední kryptoměnová burza, postupně ukončila používání Binance USD (BUSD) poté, co Paxos přestal vydávat.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny