Ze světa IT

Acer Iconia A510 míří do Evropy

Acer se v poslední době restrukturalizuje, přeorientovává se na trh s mobilními zařízeními a opouští od počítačů, monitorů a dalších výrobků, které nabízí.

Jeho řadu tabletů Iconia zná každý, kdo se o tohle odvětví alespoň trochu zajímá.

Acer Iconia Tab A510 silver lft

V průběhu veletrhu CES 2012 byl představen nový přístroj Iconia Tab A510, kterého si spousta lidí ani nevšimla. Míří na vrchol tabletové nabídky tohoto tchaj-wanského výrobce počítačů a ostatních elektronických hraček.

Přijde s čtyř jádrovým procesorem Nvidia Tegra 3 o taktu 1,3 GHz na jádro. Podporovat ho bude gigabajtová operační paměť RAM. Nabídne klasický design, na který jsme u Aceru zvyklí. Celou přední stranu pokrývá 10.1 palcový displej, nesoucí rozlišení 1280 na 800 pixelů.

Bude nabízen ve třech kapacitních variantách, obdobně jako Apple iPad 16, 32 a 64 gigabajtů. Potěší také možnost rozšířit Iconii o microSD karty. Dále je možné zakoupit tento tablet v 3G verzi pod názvem A511.

Přítomnost pěti megapixelového  foťáku rozhodně přinese své ovoce, stejně tak jako GPS modul. Kolovat mu v žilách bude Android 4 Ice Cream Sandwich.

V průběhu dubna letošního roku by se měl objevit na evropském trhu, o tom zda bude dostupný v Česku, se nemluví, je to ale velmi pravděpodobné. Nemilou skutečností je, že nejlevnější verze přijde v přepočtu na 12 000 korun, za podobně vybavený iPad dáte o dvě tisícovky méně, Iconia však nabídne čtyř jádro. Je tedy otázkou, zda se vyplatí.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT