Ze světa IT

Tablet: Cube U30GT2 s Androidem

Společnost Cube na světový trh uvádí Android tablet s operačním systémem ve verzi 4.1 Jelly Bean. Nese název U30GT2, pyšní se 10,1 palcovým Retina IPS displejem a rozlišením 1920 x 1200 bodů. V samotném srdci tabletu pak tepe čtyřjádrový procesor Rockchip RK3188 Cortex-A9 na taktu 1,8 GHz.

Cube U30GT2 s Androidem

Na procesorovou jednotku navazuje grafický čip Mali-400 MP4 GPU, 2 GB RAM, 32 GB vnitřní paměťi a slot pro karty microSD až do kapacity 32 GB. U tohoto tabletu se dále můžeme těšit na dvě kamery – přední nabídne rozlišení 2 MPx, zadní optika je v tomto případě 5 MPx. Tablet s Androidem je pak schopný díky své specifikaci přehrávat 1080p Full HD video či plně zobrazovat Flash 11.1 animace.

Co se konektivity týče, tablet lze rozšířit pomocí 3G externího modulu o možnost v něm plně využívat mobilní internet. Nechybí ani WiFi vestavěný modul, Bluetooth 2.0, mini-HDMI port a 8000 mAh akumulátor, jež slibuje slušnou výdrž na jedno nabytí tabletu. Cube U30GT2 běží na zmíněném operačním systému Android 4.1.1 a je nyní k dispozici za 248 dolarů, tedy přibližně 5 000 Kč.

Displej je dle prvních zpráv ohromující a ještě intenzivnější. Můžeme se tedy těšit na levnější alternativy iPadů s Retina displejem? Je model od tohoto čínského výrobce životaschopný stroj na dnešním přesyceném trhu s mobilními produkty? Určitě se o své myšlenky podělte do komentářů a nebo dejte vědět o této novince i dalším. Děkujeme za aktivní přístup.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Dobrý den. Nejsem moc velký odborník ale podle mých zkušeností si myslím, že o tablet U30GT2, s 2GB RAM a vnitřní pamětí 32GB budu mít zájem. Zajímalo by mě, proč nejsou tablety které mají GPS a slot na SIM kartu.

  2. Hezký den, mám tento kousek už asi rok a půl. Jede bezproblémově, má 32GB vnitřní + moje SDkarta 32GB. No kde to seženete. Má snad jen dvě malé nevýhody a to 1/ 610 gramů váhy, 2/hůře chytá wifi, když je dál od routeru… Zbytek je bezproblémový…. Můj první tablet a naprostá spokojenost.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT