Ze světa IT

Cube U9GT4: Číňan s Jelly Beanem

Internetový shop Ownta.com spolupracující s čínskou komunitou výrobců vložil do distribuce svůj potenciál. Dnes tu máme tablet, který nabídne Android 4.1 Jelly Bean. Podívejte se na novinku Cube U9GT4, kterou lze zakoupit po převodu na české koruny již za 2500 Kč.

Tablet Cube U9GT4

Ani v dálné souvislosti se nejedná o konkurenci Nexusu 7, ale za ty peníze? Tablet nabídne 7 palcovou obrazovku s rozlišením 1024 krát 600 pixelů, samozřejmě kapacitní multi-dotykový displej. Na desce se pod chladičem skrývá 1.6 GHz dvoujádrový procesor Cortex-A9, grafický čip Mali-400, 1 GB DDR3 RAM a 8 gigabajtů vnitřní paměti pro data či jiné multimediální soubory.

Samozřejmostí se u všech mobilních produktů stává slot pro karty microSD až do kapacity 32 GB, 0.3 MPx přední VGA videokamera, podpora přehrávání 1080p Full HD videa, Flash 11, 3G modul či bezdrátové WiFi připojení. Cube U9GT4 s vestavěnou 3000 mAh baterií v náročnějším provozu vydrží až 5 hodin.

Máte obavy z těchto čínských strojů, a nebo už některý z nich vlastníte a jste s ním nadmíru spokojeni? Nevadí vám, že se nejedná o značky Asus, Apple, Samsung či Toshiba nebo Lenovo? Rozhodně se o postřehy z reálného používání podělte do komentářů pod článkem, budeme jedině rádi. Děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

4 Comments

  1. Google Nexus 7 je rychlý jako Felix Baumgartner, tohle je spíše vrabčák s křížkem po funuse. 🙂

  2. Osobně si myslím, že lpět na značkách je trochu přežitek. Jakožto jediný (byť nemalý) problém shledávám dílenské zpracovaní čínských výrobků (ale ani to už dnes nebývá tak špatné). Právě pokukuji po větším sourozenci (u30gt) výše zmiňovaného tabletu. Našel jsem na něj vesměs pozitivní hodnocení. Hardwarově je to paráda a výrobce se stará i o aktualizace, takže brzo asi zariskuji.

  3. Risk se určitě vyplatí, pokud tedy trefíš dobrý model s podporou a kvalitními komponenty. Nevím, zda to bude Cube, či třeba kvalitnější Ainol, ale i já jsem po něm koukal, udělám si asi menší dáreček pod stromeček k Vánocům. V úvahu připadá třeba Aurora II, kterou lze s dopravou pořídit již pod 3000 Kč.

    1. No upřímně, taky jsem pokukoval po Aurora 2, ale po dnešním článku na Svetandroida.cz kde je celkem věrohodná recenze na Aurory jsem se rozhodl jít raději do CUBE. Přijde mi dílensky mnohem lépe zpracovaný. Hlavně U9GT4 není žádná čínská plastovka, měl by mít alu pouzdro a i tak se vešel pod 350g. Ale asi taky raději zariskuji a půjdu do vybavenejšího bratříčka U30GT, je sice opět plastový ale má HDMI port. Proč si těch 400 Kč nepřiplatit. Navíc vyjde na stejně prašule jako Aurora 2. Jinak kdyby chtěl někdo CUBE U9GT4 za 98$ (cca 1900 Kč) tak je teď 2 dny akce na PandaWill.com -8% po zadání kuponu MERRY CHRISTMAS. Na U30GT bohužel nefunguje… 🙁

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT