Internet

Cvičte s YouTube. Hýbejte se z pohodlí domova s fitness youtuberkami

cviceni joga
Hlavní TAG » Cvičení

Doba covidová nás všechny – i fitness nadšence – uzavřela mezi stěny, bez možnosti využívat sportovní cvičiště. A mnoho z nás si našlo novou cestu: cvičení podle Youtube. Dnes si řekneme pár výhod, nevýhod, a také pět slavných žen, se kterými cvičí miliony lidí po celém světě.

Výhody a nevýhody

Mezi hlavní výhody patří určitě fakt, že člověk nemusí opustit pohodlí svého pokoje. Hodně domácího cvičení je pouze s využitím minimálního vybavení, jako jsou odporové gumy nebo lehké závaží. Tyto doplňky cvičení ztíží, ale zároveň nezruinují náš bankovní účet.

Cvičte s YouTube
Cvičte s YouTube. Hýbejte se z pohodlí domova s fitness youtuberkami

Naopak nevýhodou je časté špatné provedení cviků. Většina fitness youtuberek totiž nemá žádnou licenci či certifikát o tom, že mohou vést lekce! Proto tento typ cvičení není doporučován začátečníkům. Mohli by si osvojit špatné provedení cviků, které by mohlo vést až k vážným zdravotním problémům.

Teď už se ale pojďme podívat na již zmíněné fitness youtuberky:

Pamela Reif

Pamela Reif je Němka, kterou na Youtube sleduje 7,5 milionu lidí. Její videa jsou zaměřena na spalování tuků, po celé cvičení udržuje vysokou tepovou frekvenci. V průběhu videa slyšíte většinou jen hudbu, tedy žádné mluvení. To je jeden z důvodů, proč si jí tolik lidí oblíbilo. Mluviti stříbro, mlčeti zlato.

Caroline Girvan

Caroline je objev lockdownu. Během této nelehké doby si vytvořila celý svůj kanál, založený převážně na videa s těžkými váhami, u kterých se zapotí kdejaký vrcholový sportovec. Mnoho lidí hodnotí její videa jako ta nejtěžší na celém Youtube. Točí převážně delší cvičící videa, kolem 40 – 60 minut.

Lilly Sabri

Lilly Sabri je certifikovaná fyzioterapeutka, která se na svém kanále zaměřuje na pilates, sílu i celkové zvýšení kondice. Ve videích mluví a dokáže skvěle povzbudit všechny své cvičící parťáky. Lilly je velmi energický a pozitivní člověk a její videa dokážou rozzářit celý den. A taky jsou sakra těžká!

Chloe Ting

Chloe Ting, youtuberka, která se stala úspěšnou díky pandemii – narozdíl od Caroline ale nezačínala od nuly. Její videa nejsou příliš náročná, ale obsahují hodně skákání, které zvyšují tepovou frekvenci a rozhodně se zapotíte!

Blogilates

Blogilates – Cassey Ho – je nejspíše jedna z nejdéle tvořících fitness youtuberek. Zaměřuje se na pilates a její vlastní výtvor – POP pilates. Videa nejsou příliš náročná, hodí se spíše pro začátečníky. Odborníci nesouhlasí k přístupu této pozitivní youtuberky ke stravě, neboť v některých svých videích propaguje špatné stravovací návyky.

Youtuberek a youtuberů tvořících videa zaměřená na cvičení jsou mraky. Každý si tak může vybrat typ cvičení, který ho baví. Ne všechny totiž zajímá zvedat těžké váhy nebo naopak skákat angličáky pořád dokola. Nezapomínejte: každý pohyb je lepší než žádný pohyb.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet