Mobilní telefonySoftwareZe světa IT

Cyanogen opět odmítl Google

Jedním z nejzajímavějších titulků roku 2014 může být například tento. Google byl zřejmě odmítnut po vyjádření zájmu o koupi společnosti Cyanogen Inc. – zhotoviteli největší Android komunity, která vlastní alternativní ROMky pro mnoho zařízení. Podle zprávy na základě informací, Sundar Pichai z Googlu (SVP, Android, Chrome and Apps, Google) se nedávno setkal opakovaně s členy Cyanogenu, a byl opět odmítnut s 1 miliardou dolarů na financování akvizice.

Cyanogen však odvětil stávajícím investorům, že plánuje uvedení nízko-nákladového zařízení se systémem Cyanogenmod do Indie, kde bude přímým konkurentem pro Android One spolu se společností Micromax. Společnost tak stále chrání kontrolu distribuovaných ROM, vznikla tak zdravá konkurence pro samotný Google se stále větší oblibou.

CyanogenMod Installer pro smartphone a tablety

Připomeňme si také starší článek o samotném instalátoru, který byl z Google Play stažený přímo Googlem, a teď chce koupit samotnou společnost? Co obnáší alternativní systém? Alternativní operační systém nese řadu výhod, nicméně tímto zásahem přicházíte o standardní záruční dobu danou výrobcem. Je tedy na uvážení, zda je pro telefon alternativní ROMka tou pravou volbou. Na druhou stranu přináší kvalitně laděné zázemí a časté aktualizace, které napomohou k bezproblémovému chodu zařízení a aplikací v něm nainstalovaných.

Jaký máte pohled na alternativní systémy? Věříte jejich původu? Baví vás čistý Android, nebo sáhnete po nadstavbě, která skrývá spousty grafického šumu? Určitě se o své názory podělte do komentářů, líbila se vám novinka? Dejte o ni vědět i ostatním pomocí tlačítek pro sdílení. Děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. CyanogenMod je čistý Android, jaký by výrobci měli dodávat ve svých zařízeních. Základní launcher, žádný bloatware, jako jej dodává třeba Samsung. Ať je na uživateli, co si nainstaluje a co ne. Možná při koupi jde právě o tu svobodu volby. V podstatě se jedná o otevřený software.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony