Tiskové zprávy

Další datové centrum O2 otevírá ve Stodůlkách. Co centrum přinese?

o2 logo freebit nove
Foto: O2

Společnost O2 patří mezi největší tuzemské poskytovatele telekomunikačních služeb. Kromě toho ale buduje také jedno datové centrum za druhým. Nyní otevírá v Česku v pořadí již šesté datové centrum, které uspokojí rostoucí poptávku firemních zákazníků po uchování svých dat.

Šesté datové centrum mobilního operátora O2 se otevírá v pražských Stodůlkách. K dispozici bude všem firemním zákazníkům, kteří chtějí bezpečně uložit svá data. Stejně jako předešlá centra i toto se bude pyšnit vysoce kvalitním technickým zázemím. „Citlivá data firem hlídá mimo jiné elektronický přístupový systém využívající čtení biometrických údajů. Ke svému fungování bude systém využívat krevní řečiště lidské dlaně,“ doplňuje Zdeněk Klímek, produktový manažer společnosti O2.

Další datové centrum O2 otevírá ve Stodůlkách. Co centrum přinese?
Další datové centrum O2 otevírá ve Stodůlkách. Co centrum přinese?

Bezpečnost je na prvním místě, i proto společnost garantuje, že všechna uložená data budou v datovém centru chráněna:

  • před kybernetickými útoky,
  • před fyzickými útoky. 

Navíc velkou výhodou je, že zabezpečení splňuje přísné požadavky GDPR, a tak se firemní zákazníci nemusí obávat z porušení podmínek nového obecného nařízení o ochraně osobních údajů.

Bezpečí dat je na prvním místě

„Velikost i charakteristiky prostor pronajatých pro provoz IT lze navíc průběžně upravovat podle požadavků klienta a přizpůsobovat je tak například růstu firmy nebo aktuálním požadavkům trhu, což firmám pomáhá optimalizovat náklady,“ říká Zdeněk Klímek.

V tuzemsku je O2 hlavním provozovatelem datových center, nepatří tak mezi špičku jen co se telekomunikačních služeb týká, v rámci kterých nabízí výhodné datové a mobilní tarify a předplacené karty. Mezi významné klienty datových center společnosti patří Seznam.cz, KPMG, Český rozhlas a mnoho zákazníků z bankovního sektoru.

Silnou stránkou společnosti je již zmiňovaná bezpečnost. Nově vybudované šesté datové centrum totiž stejně jako pět předešlých splňuje velmi přísné mezinárodní standardy, díky čemuž jsou všechny prostory oceněny certifikací TIER III. Co to znamená? Datová centra jsou vystavěna na místě, kde nehrozí záplavy, jsou fyzicky i elektronicky chráněná a především zabezpečená proti požárům a dalším živelným pohromám.

Data do centra nejdou přes veřejný internet, tím se přenos zrychluje

Součástí služeb O2 datových center je také redundantní napájení, chlazení a datové propojení, což zajišťuje využití pro provoz těch nejkritičtějších zařízení a aplikací. Citlivá data firem nejdou navíc do datových center přes veřejný internet, a tak jsou ještě více v bezpečí. Při přenosu odpadá i velmi náročné a pomalé šifrování, jako je tomu v případě využití linek a VPN, což celý přenos dat zrychluje. Na propojení datových center s mezinárodními sítěmi mají zásluhu dvě oddělená vysokorychlostní datová spojení.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy