Tiskové zprávy

Další novinka od Samsungu. Konec ztráty věcí díky Galaxy SmartTag

Galaxy SmartTag
Foto: Galaxy SmartTag

Přívěsek pomůže majitelům při hledání ztracených věcí, zvířat nebo rodinných příslušníků prostřednictvím smartphonu.

Společnost Samsung Electronics představila na první letošní mobilní akci Unpacked 2021 i praktický přívěsek Galaxy SmartTag, který pomáhá při hledání ztracených věcí. Přívěsek Samsung Galaxy SmartTag bude na českém trhu ke koupi od 29. ledna 2021 v černé a v druhé polovině února ve světle béžové barvě. Doporučená maloobchodní cena je 899 Kč.

Přívěsek Samsung Galaxy SmartTag je ideální k hledání ztracených předmětů pomocí mobilního zařízení, které funguje na principu Bluetooth spojení (BLE – Bluetooth Low Energy). Proto je vhodné připnout ho k předmětům, které nejčastěji ztrácíme – klíče, peněženka, kabelka, ale i na věci, které chcete mít pod kontrolou, jako jsou kolo či kufr. K snadnému použití ho předurčují i kompaktní rozměry 39 x 39 x 9,8 mm.

Galaxy SmartTag
Galaxy SmartTag

Výhodou Galaxy SmartTag je dosah Bluetooth spojení až 120 m, výdrž baterie až několik měsíců a odolnost vůči prachu a vodě (IP53). Přívěsek umožňuje hledání ztraceného smartphonu pomocí hlasitého vyzvánění, propojení se službou SmartThings Find a sdílení jeho polohy s členy domácnosti či případné vyhledávání v offline režimu za pomoci jiných zařízení. Vzhledem k tomu, že Galaxy SmartTag využívá funkci SmartThings Find, je možné jej používat jen ve spojení s mobilními telefony a tablety značky Samsung Galaxy s operačním systémem Android 8.0 a vyšším.

Na co všechno se dá ještě využít?

Přívěsek Galaxy SmartTag má široké možnosti využití. Kromě hledání zapomenutých klíčů nebo peněženky můžete získat přehled o aktuální poloze členů své domácnosti (dětí, seniorů), máte též možnost sdílet polohu více zařízení v rámci nastavené skupiny.

TIP na článek: Samsung Galaxy S21 Ultra 5G. Posouvá se na vyšší úroveň >

Společnost Samsung Electronics představila vlajkovou loď Galaxy S21 Ultra 5G, přístroj, který ve světě chytrých telefonů posouvá hranice možného. Toužíte-li po tom nejlepším, co v této oblasti existuje, je S21 Ultra 5G jasnou volbou. Mezi největší přednosti patří nejlepší fotoaparát profesionálních kvalit a nejchytřejší displej s nejlepším obrazem v historii řady Galaxy. Navíc se tu poprvé v řadě S setkáváme s oblíbeným dotykovým perem S Pen, což posouvá na vyšší úroveň produktivní a kreativní možnosti telefonu.

Je ideální jako GPS přívěsek pro domácí mazlíčky, ale i k hledání spárovaného smartphonu po dvojitém stisknutí tlačítka na jeho těle, po kterém smartphone začne vyzvánět. Také je možné využít Galaxy SmartTag k automatizovanému ovládání domácnosti, pokud si ho k tomuto účelu naprogramujete. Při odchodu z domu tak můžete jedním stiskem tlačítka na zařízení vypnout světlo, televizor, termostat apod. a při návratu je opět najednou spustit.

Ztracený přívěsek navíc dokážou detekovat i jiná mobilní zařízení se službou SmartThings Find. Odesílané údaje o poloze jsou anonymní – mobilní zařízení detekuje ztracený SmartTag, vyšle informaci s aktuální polohou do cloudu SmartThings a ta se zobrazí hledajícímu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy