Internet

Dejte si pozor v Gmailu. Podvodníci již mají modré ověření

gmail
Foto: pixabay.com, Tag: Gmail

Porozumět tomu, komu můžete na internetu důvěřovat, je prostě nesmírně komplikovaná konverzace a přes všechny dobré rady, které vám můžeme nabídnout, podvodníci stále přicházejí s novými nástroji a technikami, jak lidi oklamat a přimět je, aby jim na internetu důvěřovali.

Proto se společnosti již dlouho snaží vyvíjet snadno pochopitelné a přehledné testy, které můžete použít k ověření online identity – například malé modré zaškrtávací čárky, které vidíte u ověřených odesilatelů ve své schránce Gmail. Bohužel se zdá, že přinejmenším někteří špatní aktéři našli způsob, jak systém společnosti Google zneužít.

Možnost ověřit svou identitu pomocí systémů

Gmail nabízí firmám a organizacím možnost ověřit svou identitu pomocí systémů jako BIMI (Brand Indicators for Message Identification), VMC (Verified Mark Certificate) a DMARC (Domain-based Message Authentication, Reporting, and Conformance). Když společnost projde potřebnými kroky, aby prokázala, že je tím, za koho se vydává, začne Gmail zobrazovat logo společnosti a modré zaškrtávací políčko vedle jejího názvu.

gmail web
Dejte si pozor v Gmailu. Podvodníci již mají modré ověření

Jak si však všiml inženýr pro kybernetickou bezpečnost Chris Plummer, v poslední době se zdá, že někteří podvodníci našli způsob, jak ochranu společnosti Google obejít a vytvořit dojem, že jejich zprávy pocházejí z dostatečně oficiálního zdroje, aby prošly kontrolou integrity.

Plummer byl znepokojen tím, co zjistil, a obrátil se na společnost Google, aby ji o této zjevně problematické situaci informoval – jen aby se dočkal uzavření svého hlášení o chybě s poznámkou, že se jedná o „zamýšlené chování„. Protože tato reakce neprošla testem, Plummer se obrátil na Twitter, aby vyjádřil svou frustraci. Sociálním médiím se nelíbilo, co jim musel sdělit, a odezva byla dostatečně velká na to, aby zřejmě přiměla společnost Google přehodnotit své původní zamítnutí.

Míč je nyní na straně společnosti Google a my jsme opatrně optimističtí, že problém, který za tímto zneužitím stojí, bude rychle identifikován a vyřešen. To, že Plummer musel Google prakticky tahat za nos a křičet, aby se tím začal vážně zabývat, není zrovna příjemné, ale jsme rádi, že se společnost nakonec zřejmě vzpamatovala.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Internet