Ze světa IT

Dell XPS 18: Přenosné All-in-One PC

Již před několika měsíci jsme mohli na veletrhu CES vidět nejrůznější konstrukční řešení počítačů s Windows 8. Jedním z nich byl například model Vaio Tap 20 od Sony – hybrid tabletu a All-in-One počítače, který měl velký dotykový displej a dokázal vydržet několik hodin v provozu na vestavěnou baterii. Dell dnes představil stroj podobného ražení – XPS 18.

Dell XPS 18 - hybridní All-in-One PC

S váhou 2,27 kilogramu, tloušťkou 1,75 centimetru a výdrží na baterii téměř pět hodin by se mohlo zdát, že se jedná o přenosný stroj, tomu ale odporuje 18,4″ Full HD displej (samozřejmě dotykový). Jak tedy sám výrobce s nadsázkou uvádí, počítač je určen pro přenášení mezi ložnicí a dětským pokojem. Díky výklopným stojánkům může být XPS použit jako All-in-One PC, pokud by ale byla potřeba možnost polohování, Dell nabízí za necelých 1 000 Kč stojánek, respektive dock. K pohodlné kancelářské práci pak napomůže i příslušenství v podobě bezdrátové myši a klávesnice, které naleznete v balení.

Tomu, že se jedná o plnohodnotný počítač napovídají i technické parametry a přítomnost Windows 8. Základní model přichází s procesorem Intel Pentium 2117U, není ale problém pořídit si konfiguraci s Core i3, i5 a i7 třetí generace. Dále si můžete vybrat ze 4 či 8 GB RAM paměti, 320 – 500 GB harddisku a 32 – 512 GB mSATA SSD.

Na bocích našla své místo dvojice USB 3.0 portů a jeden USB 2.0, který je primárně určen pro přijímač bezdrátové klávesnice a myši. Dále zde pak již nalezneme pouze 3,5 mm jack konektor. Bohužel se zde nenachází port pro Ethernet, a tak budete odkázáni pouze na WiFi.

Nejlevnější verze Dellu XPS 18 vás přijde na 899$ (17 700 Kč), což je přiměřená cena vzhledem k užitné hodnotě a parametrům počítače. Ačkoli se na první pohled jedná o „přerostlý“ tablet, při běžné kancelářské práci se nebudete muset výrazněji omezovat. O multimédiích a procházení internetu pak ani nemluvě. Líbí se vám tento koncept All-in-One počítačů, nebo si myslíte, že nemá budoucnost a na trhu se neuchytí? Sdělte nám prosím své názory do diskuze pod článkem, nebo na naše Google+ stránky.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Určitě by se mi líbilo mít takový „tablet“ doma, ale jde o tu cenu. Jinak ze stránky designu suprový, hardware není také špatný a určitě si na něm umím představit denně pracovat místo notebooku.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT