Tiskové zprávyZe světa IT

WD Red pro NAS na světové scéně

Nová řada disků Western Digital Red je optimalizována pro kompatibilitu se systémy NAS s jedním až pěti disky v zařízení a poskytuje zákazníkům výběr šitý na míru jejich potřebám. WD s vedoucím postavením v odvětví ukládání dat, dnes oznámila premiéru WD Red.

WD RED

Tato nova řada pevných disků SATA je speciálně navržena pro malé kanceláře a domácnosti využívající síťově propojené NAS systémy s pozicemi pro jeden až pět disků. Disk byl testován na kompatibilitu předními výrobci NAS zařízení a má optimalizovanou spotřebu i výkon. 3,5palcové disky WD Red jsou dodávány v kapacitách 1 TB, 2 TB a 3 TB.

Předností nové řady disků WD Red je technologie NASware, která zlepšuje spolehlivost a výkon systému, zkracuje čas čekání a zjednodušuje integrační procesy. Tato nová produktová řada je určena pro specifické prostředí zařízení NAS a svými vlastnostmi vychází vstříc rostoucím požadavkům na cenově dostupné, spolehlivé a kompatibilní úložiště, které snižuje celkové náklady na provoz.

Další technologií disků WD Red je 3D Active Balance Plus, která řídí rotační rovnovážné pohyby a výrazně tak napomáhá k celkovému výkonu a spolehlivosti disku. Zákazníkům je v případě disků WD Red nabízena nepřetržitá zákaznická podpora a tříletá omezená záruka.

Obohacení produktové řady disků WD o disky WD Red zvyšuje možnost zákaznické volby v duchu hesla “Power of Choice”. WD si uvědomuje, že zákazníci a jejich aplikace jsou rozmanité a zákazníci by tak měli mít možnost volby mezi disky, které nejlépe vyhovují jejich specifickým požadavkům.

Pomocí barevného odlišení je filozofie hesla “Power of Choice” jasná a zřejmá. WD Blue (stabilní výkon a spolehlivost pro každodenní práci), WD Green (tichý a chladný chod, přátelský k životnímu prostředí) WD Black (maximální výkon pro náročné úkoly) a WD Red (NAS v domácnostech a malých kancelářích). Tyto čtyři barvy umožňují rychlý výběr toho nejlepšího disku pro zákaznické aplikace či podle požadavků na provoz.

“Odhaduje se , že trh síťových úložišť typu entry-level poroste v období 2011 – 2015 ve složené roční míře růstu o 86,2 %,” uvádí John Rydning, viceprezident výzkumu IDC pro pevné disky. “Nové pevné disky WD Red nabízí jedinečnou kombinaci technologií a zákaznické podpory pro uživatele, kteří hledají možnost jak zvýšit kapacitu svých síťově propojených úložišť typu entry-level.”

“ Až dosud, museli zákazníci v případě svých domácích či malých kancelářských NAS systémů volit mezi disky pro stolní počítače a disky určené pro highendové servery. Ani jeden z nich nebyl jak cenově efektivní, tak plně kompatibilní s NAS,” říká Melyssa Banda, ředitelka WD pro produktový marketing. “ WD v tom spatřila perfektní příležitost a navrhla lepší řešení. Vyrobili jsme disk WD Red, optimální produkt pro tento rychle rostoucí segment trhu.”

Dostupnost a cena

Disky WD Red jsou dostupné v síti vybraných resellerů a distributorů. Doporučená cena pro WD Red 1 TB (model #: WD10EFRX) je 99,90 EUR, pro 2TB disk (model #: WD20EFRX) je 129,90 EUR a pro 3 TB disk (model #: WD30EFRX) je cena 189,90 EUR. Více informací o discích WD Red včetně záručních podmínek naleznete zde.

Partneři WD o uvedení produktu WD Red, disku pro NAS:

WD Branded Products

“Produktová řada My Book Live si získala ze strany zákazníků silné pozitivní přijetí. Disk WD Red přináší atributy ideální pro tyto malé NAS systémy,” říká Scott Vouri, vice president a generální manažer WD pro skupinu produktů propojené domácnosti. “Zákazníci využívající produkty My Book Live získají díky technologii NASware u disků WD Red v budoucnu velké výhody.”

QNAP Systems, Inc.

“Rychlý růst globálního trhu s produkty NAS vede k optimalizaci pevných disků speciálně pro využití v NAS technologiích v segmentu entry-level,” říká Richard Lee, výkonný ředitel ve společnosti QNAP Systems, Inc. ”Uvedení disku WD Red, který je vhodný pro NAS, zajistilo produktům NAS se čtyřmi pozicemi pro disky od společnosti QNAP spolehlivé řešení pro nepřetržité operace. QNAP také poskytuje celou řadu NAS řešení na podnikové, highend, úrovni, které jsou kompatibilní s disky WD RAID.”

Synology Inc.

“Společnost Synology je nadšena, že může být v jednom týmu s WD, a může nabízet zákazníkům spolehlivá řešení s disky NAS WD Red, které jsou optimalizované pro NAS systémy,“ říká Vic Hsu, výkonný ředitel Synology Inc. “Oceňované produkty Synology DiskStation umožňují uživatelům získat bezpečné cloudové úložiště, které pracuje s minimální prodlevou. Spojením našich jedinečných technologií, bude WD a Synology poskytovat vyšší spolehlivost, chladnější provoz a vyšší kvalitu užívání produktů.

Thecus Tech., Corp.

“Kompatibilita NAS produktů Thecus s novým a dynamickým diskem WD Red je skvělou zprávou pro nás všechny,” říká Florence Shih, generální manažerka společnosti Thecus.”Tato vize je nyní možná a uživatelé si mohou dopřát opravdovou sílu a výkon. V neposlední řadě soulad mezi disky WD Red a NAS Thecus přináší velké příležitosti do našeho odvětví.”

O společnosti WD

Společnost WD je ve svém oboru průkopníkem s dlouhodobým vedoucím postavením. Poskytuje produkty a služby pro uživatele a společnosti, které schraňují, řídí a používají digitální informace. Společnost vyvíjí a vyrábí spolehlivé, vysoce výkonné pevné disky a disky SSD, které udržují data uživatelů přístupná a bezpečně chráněná před ztrátou.

Technologie pro ukládání dat WD slouží v celé řadě hostitelských aplikací včetně klientského a podnikového řešení, vestavěných systémů a spotřební elektronice a v neposlední řadě i ve vlastních systémech pro ukládání dat. Produkty WD pro domácí digitální zábavu umožňují bohaté využití uloženého digitálního obsahu.

Společnost WD byla založena v roce 1970. Produkty společnosti jsou dodávány hlavním OEM partnerům, systémovým výrobcům, vybraným resellerům a prodejcům pod obchodními značkami Western Digital, WD a HGST.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy