Tiskové zprávy

Distributorem smartphonů Honor je i nadále společnost TCCM

smartphone
Hlavní TAG » Smartphone

Telefony Honor slaví dva úspěšné roky na českém trhu. Po celou dobu byli důležitými partnery jak exkluzivní distributor telefonů společnost TCCM, tak také síť autorizovaných prodejců. Distribuci telefonů Honor bude mít i nadále exkluzivně na starosti společnost TCCM.

V současné době mezi autorizované prodejce telefonů značky patří společnosti Alza.cz, CZC.cz, Datart, Electroworld, Euronics, Mall.cz, Mobil pohotovost, Smarty a Space. Produkty Honor jsou k sehnání také u mobilních operátorů O2 a T-Mobile.

Je třeba dbát na to, aby produkty pocházely z oficiální distribuční sítě

Z pohledu koncového spotřebitele, je třeba dbát na to, aby produkty pocházely z oficiální distribuční sítě. Jen tak totiž budou telefony správně lokalizované, kompatibilní s místními sítěmi nebo budou mít k dispozici plnou technickou podporu.

Výrobky koupené od tzv. šedých prodejců navíc nelze nechat opravit v autorizovaných servisech, nemluvě o často nereálné možnosti reklamace produktu či pochybné vymahatelnosti záručních oprav.

Honor 7 Leg
Distributorem smartphonů Honor je i nadále společnost TCCM

V praxi to vypadá tak, že například telefon bude komunikovat v nejlepším případě pouze anglicky, nepůjdou na něm data, nebudou fungovat správné aktualizace a když se s telefonem něco stane, uživatel často nemá nikde žádného dovolání. Na našem trhu se problém s  šedým dovozem telefonů a dalších produktů z oblasti elektroniky objevuje stále častěji. I když zákazníky často zláká nižší cena, většinou na této zdánlivě výhodné koupi nakonec prodělají.

Šedý dovoz, potažmo šedý prodejce

Pojmy šedý dovoz, potažmo šedý prodejce, se na našem trhu celkem zabydlely. Ve zkratce to znamená, že prodejce nabízí zboží z neoficiální distribuce. Tedy že telefony nakoupil neregulérní cestou, bez potřebných úprav a také bez potřebné technické podpory. Často je pak může prodávat pod cenou, což zákazníky nezřídka kdy přesvědčí a telefon si zde koupí.

Někteří neoficiální importéři jdou bohužel ještě dále. V nedávné době byly zaznamenány i pokusy o podvodné informování spotřebitelů ze strany neoficiálních distributorů, kteří se vydávali za distribuci oficiální. Problémem je i lživé označování původu distribuce na srovnávacích webech ze strany některých e-shopů.

Značka smartphonů Honor

S problémy šedého dovozu se potýká také značka smartphonů Honor, respektive její distributor, společnost TCCM. „Pro český, slovenský a maďarský trh je od samého začátku exkluzivním distributorem společnost TCCM. Ta si dále pečlivě vybírá prověřené obchodní partnery a určuje tak oficiální cestu prodeje smartphonů a dalších produktů Honor u nás.

Problém s šedými dovozci vnímáme především jako klamání zákazníka, ale také jako poškozování značky Honor. Je nám líto, že zákazníkům s komplikacemi, které takový nákup přináší, nemůžeme nijak pomoci. Důrazně tedy doporučujeme nakupovat jen u oficiálních prodejců, aby veškerým obtížím předešli,“ dodal k věci Tomáš Veselý, marketingový manažer pro Honor ve střední Evropě.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy