Kryptoměny

Dogecoin vykazuje pozitivní výkonnost

dogecoin-logo
Foto: dogecoin.com, Tag: Dogecoin

Největší memecoin na světě, Dogecoin, vykazuje pozitivní výkonnost a jeho cena za poslední týden vzrostla o více než 10 %. V současné době se DOGE obchoduje za 0,068 USD a jeho tržní kapitalizace činí 9,75 miliardy USD, což z něj činí devátou největší kryptoměnu podle tržní kapitalizace.

Dogecoin se vymanil z mnohaletého sestupu

Nedávné svíčkové obrazce na týdenním grafu naznačují, že se Dogecoin vymaňuje z několikaletého klesajícího trendu. Kryptoanalytik Ali Martinez upozorňuje na pozitivní známky toho, že Dogecoin na týdenním grafu $DOGE uniká z tohoto dlouhodobého klesajícího trojúhelníku. Býčí výhled pro DOGE získává další podporu díky nákupnímu signálu potvrzenému indikátorem TD Sequential v tomto časovém rámci. Tento vývoj vzbuzuje mezi nadšenci pro Dogecoin optimismus.

Potenciál Dogecoinu na 20% zotavení

I když byl nedávný pohyb Dogecoinu do strany pozoruhodný, existuje také potenciál pro 20% zotavení z jeho současných úrovní. Jak jsme již dříve informovali, objevil se slibný vzorec „Double Bottom“, který byl podpořen širším tržním odrazem, díky němuž se Dogecoin dostal na současnou obchodní hodnotu 0,69 USD.

Stojí však za zmínku, že mince se setkala s menším neúspěchem, když dosáhla rezistence na úrovni 0,075 USD. Pokud si aktivum udrží pozici nad počáteční úrovní podpory 0,067 USD, mohlo by to kupujícím otevřít cestu k prodloužení zotavení o dalších 20 % s cílem dosáhnout linie krku patternu na 0,085 USD. To představuje zajímavou příležitost pro investory do Dogecoinu.

Co je Dogecoin?

Dogecoin je kryptoměna, která vznikla v prosinci 2013 jako parodie na bitcoin. Její jméno a logo jsou odvozeny od populárního internetového memu zvaného „Doge,“ což je obrázek Shiba Inu psa s výrazy obličeje a textem napsaným ve stylu Comic Sans.

Původně byla Dogecoin vytvořena jako vtip a neměla žádný vážný účel, ale brzy se stala populární a získala komunitu příznivců. Mnoho lidí začalo tuto kryptoměnu používat k různým účelům, včetně tipování obsahu na internetu a dobročinných darů.

Dogecoin je založen na technologii blockchain, která zajišťuje bezpečnost a transparentnost transakcí. Má vlastní kryptoměnovou jednotku nazývanou DOGE. Vývoj a údržba Dogecoinu jsou prováděny dobrovolníky z komunity, ačkoli v průběhu času bylo také několik aktualizací kódové základny.

I přesto, že Dogecoin vznikl jako vtip, získal si pozornost a stal se populárním. V roce 2021 zažil dramatický růst ceny a získal značnou mediální pozornost, částečně díky tweetům a podpoře od osobností jako Elon Musk. To vedlo k tomu, že mnoho lidí začalo investovat do Dogecoinu a spekulovat s ním na trzích. Je však důležité si uvědomit, že kryptoměny jsou extrémně volatilní a investice do nich mohou být rizikové.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny