Tiskové zprávyZe světa IT

Doma je doma. Jak si zařídíte homeoffice – snadno a ekonomicky?

wysiwyg editory

Jak si zařídíte homeoffice – snadno a ekonomicky? Práce z domova, nebo chcete-li homeoffice, poslední dobou nabývá na popularitě. Pro některé podnikatele a freelancery je práce z domova způsobem, jak navodit tu správnou kreativní atmosféru. Nejedná se ale jen o ně. Čím dál tím více firem začíná svým zaměstnancům umožňovat práci z domova alespoň některé dny v týdnu.

Homeoffice je pohodlným způsobem zvládání pracovních a domácích povinností a může být také velmi efektivní. Obzvlášť, pokud si svou domácí kancelář promyšleně a účelně zařídíte.

Samostatná místnost vs. nevyužitý roh pokoje

Ať už si jako prostor pro svou domácí kancelář zvolíte samostatnou místnost nebo třeba nevyužitý roh obývacího pokoje, jasně ho od zbytku bytu oddělte. Zajistíte si tím, že vaši pozornost nebude nic rozptylovat a budete se moci věnovat jen práci.

Jak si zařídíte homeoffice – snadno a ekonomicky?

Doma je doma. Jak si zařídíte homeoffice – snadno a ekonomicky?

Ve vašem pracovním prostoru by neměl chybět dostatečně velký pracovní stůl, pohodlná židle, počítač a v neposlední řadě také tiskárna. Výběru vhodné kancelářské židle byste měli věnovat dostatek pozornosti a rozhodně na ní nešetřit, obzvlášť pokud na ní budete sedět delší dobu. V ideálním případě by měla být nastavitelná, s dostatečně vysokým opěradlem, kolečky a opěrkami na ruce.

Správná výška monitoru – prevence bolesti zad

Není nutné zdůrazňovat, že k práci z domova potřebujete dostatečně výkonný počítač. Co ale řada majitelů domácí kanceláře podceňuje je výběr vhodného monitoru, myši a klávesnice. Opět platí, že pokud budete z domova pracovat jen občas, není nutné si s výběrem tohoto vybavení dělat příliš hlavu. Můžete se orientovat prakticky pouze podle ceny. Naopak při častější práci se poohlédněte po monitoru na stojánku s nastavitelnou výškou a zvážit koupi bezdrátové klávesnice a myši. Na stole se vám pak nebudou motat svazky zbytečný kabelů, které akorát zabírají místo a rozptylují.

Snižte své náklady díky ekonomickému tisku

Svou domácí kancelář byste měli zařizovat strategicky. Zatímco na kancelářské židli a stolu se nevyplatí šetřit, v jiných aspektech je naopak vhodné chovat se ekonomicky. Jedním z těchto aspektů je oblast tisku. Ušetřit můžete již výběrem správné tiskárny. Obecně platí, že pokud budete tisknout ve větším množství převážně textové dokumenty, vyplatí se vám pořídit tiskárnu laserovou.

Tonery mají obvykle vyšší výtěžnost než cartridge a dosáhnete s nimi nižších nákladů na vytištěnou stranu. Inkoustové tiskárny se zase skvěle hodí pro barevný tisk obrázků, fotografií nebo jiné grafiky. Dalším jednoduchým způsobem, jak při tisku ušetřit, je nákup levných náplní do tiskáren. V současné době se na trhu pohybuje velké množství výrobců kompatibilních tonerů a cartridgí. Kompatibilní tonery jsou obvykle kvalitou i výtěžností srovnatelné s originálními tonery, ale pořídíte je za značně výhodnější ceny.

Mezi další osvědčené tipy, jak ušetřit, patří úspora při nákupu papíru do tiskárny. Pokud má vaše tiskárna možnost automatického oboustranného tisku, neváhejte ji pravidelně využívat. Můžete také vyzkoušet tisk více stránek na jeden list A4, nebo tiskněte na levnější recyklovaný papír. Většina tiskáren obvykle umožňuje tisk v úsporném režimu, kdy se spotřebovává méně náplně. Máte vlastní tipy na ekonomický homeoffice? Neváhejte se v komentářích pod článkem podělit.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Tiskové zprávy