InternetZe světa IT

Domény s háčky a čárkami? NE!

Česká internetová veřejnost hlasovala a opět to pro domény s diakritikou nedopadlo vůbec dobře. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který pro sdružení CZ.NIC, správce registru českých domén, provedla společnost Markent.

Proti IDN /Interenationalized Domain Names/ se vyslovilo 87 /nárůst o 6 procent oproti roku 2008/ procent respondentů z řad organizací a 62 /pokles o 4 %/ procent oslovených běžných uživatelů českého internetu. Je jasné, že domény s diakritikou by na české scéně vznesly jen velkou bouři odporu, proto je český internetový lid nechá ještě ležet ladem. Háčky a čárky nejsou ještě připraveny pro náš internet, ale nic není ztraceno, snad za pár let budeme přemýšlet jinak, až se doménový trh nasytí.

„Opětovné odmítnutí IDN nás nepřekvapilo. Poslední tři výzkumy dopadly velmi podobně a nic v uplynulých dvou letech nenasvědčovalo tomu, že by se tento trend změnil. Spíše naopak dlouhodobě odmítavý postoj české internetové veřejnosti k IDN posiluje,“ sdělil Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

1 Komentuj

  1. Mě osobně je to nějak jedno, horší by to měly portály jako je Živě.cz a další, ty by asi měli přednostně dostat regostraci, aby se někdo nevozil na jejich účet…

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Internet