Tiskové zprávy

Dron DJI Air 2S: Vymakanější nástupce modelu Air 2 nemá chybu

Dron DJI Air 2S
Foto: dji.com, Tag: DJI

Z čínského DJI přilétá jedna droní novinka za druhou a naposledy se z nebe snesla inovovaná kvadrokoptéra z rodiny Airů – dron DJI Air 2S. V čem je lepší než jeho předchůdce Mavic Air 2 a proč se vyplatí upgradovat?

Zabijácké rozlišení až 5,4K i pro hobby piloty

Nejvýraznějším vylepšením u dronu DJI Air 2S oproti předchozí generaci, která zvládala 4K, je samozřejmě video rozlišení, což model Air 2S posouvá do kategorie dronů s kamerou s tou nejvyšší kvalitou záznamu pro běžné spotřebitele.

Vymakanější nástupce modelu Air 2 nemá chybu
Vymakanější nástupce modelu Air 2 nemá chybu

Rozlišení 5,4K, kterým se novinka chlubí, jsme totiž zatím u DJI vídali jen u profesionálních dronů nebo profesionálních kamer, které jste navíc museli pověsit na dron s vysokou nosností (typicky z řady Inspire nebo Matrice). Natáčení nad 4K tak bylo pro dronaře do uvedení DJI Air 2S drahé a komplikované.

Teď mohou hobbíci i profíci těžit z lehkého a kompaktního těla s vestavěnou kamerou a spousty inteligentních funkcí, které ovládání dronu usnadní i naprostému začátečníkovi.

Další vylepšení u modelu DJI Air 2S oproti DJI Mavic Air 2:

  • Horní senzory pro vyhýbání se překážkám
  • Vyšší datový tok
  • Větší dosah signálu
  • Nepatrně širší zorné pole
  • Větší CMOS senzor
  • 8násobný digitální zoom

Inteligentní režimy a pomocníci při pilotáži

Jako obvykle je i tato novinka od DJI nabitá spoustou asistentů a chytrých režimů, které pomohou natočit dechberoucí záběry i největšími dronařskému antitalentu – díky funkci HyperLapse vytvoříte časosběrné video, funkce Panorama zase sešije efektní širokoúhlý 180°snímek. Pro natáčení při sledování objektu můžete využit 3 režimů – Spotlight 2.0, ActiveTrack 4.0 a Point of Interest 3.0.

A na závěr další povedená inovace: Oblíbené QuickShots, kdy na pár klepnutí v aplikaci zalétnete takřka akrobatické kličky kolem vybraného objektu, nahradily v nové „airovské“ generaci tzv. MasterShots. Jak fungují? Jednoduše vyberte objekt, na který se má kamera dronu soustředit, a letoun začne natáčet, zatímco provádí postupně 10 různých efektních manévrů.

Za pár tisíc navíc oproti předchozí generaci tohoto dronu se investice do novinky určitě vyplatí a stane se diamantem vaší droní letky. Zjistěte o novince více na stránkách dronpro.cz.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy