HardwareZe světa IT

Hodinky Moto 360 již brzy v prodeji

Jak je jistě známo, ani Motorola na nic nečeká a na trh, mezi zdatnou konkurenci, brzy vypustí i svoje inteligentní hodinky. Společnost se však rozhodla jít cestou odlišnou a místo hightech designu a několika nadčasových funkcí, jako je třeba možnost focení a natáčení, nám v březnu představila hodinky, kde hraje hlavní prim elegance. Ani přesto však nebudeme ochuzeni o mnoho „vychytávek“.

Podle dostupných informací budou chytré hodinky Moto 360 disponovat OLED displejem, díky čemuž budou schopny spotřebovat až o 40% méně energie, nežli standardní LCD, zároveň by měly být údajně chráněny safírovým sklem. Hodinkám dominuje elegantní kruhový ciferník s jedním bočním tlačítkem, čímž zcela vybočují z řad klasických čtvercových tvarů své konkurence. Na výběr budeme mít z několika variant, nabídnut nám bude pásek ocelový, kožený, nebo gumový.

Hodinky Moto 360 (Motorola)

Napájení je taktéž vyřešeno elegantním způsobem, a to sice bezdrátově, tudíž absentuje dobíjecí konektor. Moto 360 poběží na nové platformě Android Wear a budou úzce spjaty se službami Google, krom toho se také dočkáme funkcí, jako je kupříkladu měření tělesných funkcí. Bližší specifikace zatím nejsou známé, nicméně se předpokládá, že detaily výbavy budou vypuštěny na konferenci I/O, která se koná 25. června v San Francisku.

Známá je také cena, za kterou se tyto stylové hodinky začnou prodávat a její výše činí 249 eur (tedy necelých sedm tisíc korun), čímž osciluje v řádů stokorun pod hranicí momentálních cen Gear 2 od Samsungu. Prodej se odhaduje na červenec, tedy krátce po konferenci. Otázkou je, jak moc se dokáží na poli inteligentních hodinek uchytit. Lze však předpokládat, že si Motorola díky jedinečnému designu získá ohlasy mnoha zákazníků, kteří budou vyžadovat současné trendy zabalené do elegantně stylového hávu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

1 Komentuj

  1. Pěkná sbírka informací o tom produktu. Předpokládám, že jste udělali další článek o hodinkách od Motoroly.

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware