Inbox ala chytrý email od GoogluAutor: 25/10/2014 2 2664 shlédnutí

Google před několika dny představil oficiálně svou novou službu, která navazuje na emailového klienta Gmail. Chytrý email od Googlu nese název Inbox a nabídne chytré funkce pro ještě efektivnější používání Gmailu a ostatních služeb Googlu. Jedná se v podstatě o křížence Google Now a Gmailu. Co nový a chytrý organizátor nabídne?

Desktopové rozhraní samozřejmě navazuje na to v mobilní aplikaci, seskupuje důležitá data a řadí je dle důležitosti pro uživatele. Podle oficiální stránky Inboxu už nebudeme muset pro důležitá data přímo do mailu, služba je nabídne na hlavní ploše. Emaily a připomenutí můžete odložit, do doručené pošty se vrátí, až budete chtít.

Google Inbox ala Gmail

Další důležité věci si můžete připnout přímo do doručené pošty. V dalších řádcích však musíme upozornit, že je vstup do Inboxu možný pouze s pozvánkou již přidaného člena, který ji může rozeslat dalším třem. Ty ostatní už však pozvánku nemohou dále šířit. Ještě jedna šance tu je. Můžete o ni zažádat přímo u Googlu, a to na mailu inbox@google.com. Představené funkce samozřejmě nejsou finálním produktem, firma určitě může na přání uživatelů některé funkce přidat, vylepšit, či naopak odebrat. Nejedná se tak o finální počin.

Aplikace Inbox by Gmail je dostupná klasicky na Android, ale také na iOS platformu. O Windows Phone zatím nepadla zmínka. Pár otázek do diskuze? Už máte pozvánku nebo stále čekáte? Pokud už aplikaci máte nainstalovanou, určitě se do komentářů pod článek podělte, zda se intuitivní ovládání líbí, zdali je služba více jak nápomocna při denním úkolování. Využíváte všechny nové funkce? Něco v aplikaci chybí?

  • Highlights: Získejte ty nejdůležitější informace, aniž byste museli otevřít zprávy. Časy odletu letadla, informace o hotelu na jednom místě.
  • Upozornění: Více než pošta, můžete přidat připomenutí tak, aby vaše schránka obsahovala vše podstatné.
  • Snooze: E-maily a připomenutí můžete vrátit tak, aby byli dostupné v čas, kdy je nejvíce potřebujete. Při příhodu domů, další týden?
  • Search: Najdete přesně to, co hledáte. Zprávy a informace se sdružují, a nejen dle důležitosti.
  • Spolupracuje s Gmailem: Inbox je postaven týmem Gmailu, takže všechny vaše zprávy z Gmailu jsou zde. Zprávy jsou stále v Gmailu a vždy budou.

Stránka služby: google.comAutor

             

Martin Kohout

Deset let administrátorem. Oblíbené tagy: iPhone, Apple, smartphony a SEO.

Tady jsem doma: https://freebit.cz

Komentáře (2)

Velice užitečný článek a pro mnohé pochopitelný. Díky.

Odpovědět

Ještě nemám pozvánku, to je bída s nouzí. 🙂 Nemá ji někdo??? Díkyyy!

Odpovědět

Chceš se vyjádřit? Tento článek okomentuj, projev názor!