Tiskové zprávy

ESET představuje inovovanou řadu bezpečnostních produktů

eset logo
Foto: eset.com, Tag: ESET

Střídání prostředí a sítí s různou úrovní zabezpečení, stále více zařízení využívaných pro práci i zábavu a potřeba dostatečně silných hesel k zabezpečení přístupů klade vysoké nároky na kvalitu bezpečnostních řešení. ESET představuje aktualizovanou nabídku svých produktů pro domácnosti s rozšířením o funkci LiveGuard, vylepšeným správcem hesel nebo inovovaným portálem pro správu produktů pro domácnosti ESET HOME.

Správa a zabezpečení chytrých zařízení je při práci i zábavě z domova poměrně jednoduchá. Když jsou různé notebooky, mobilní telefony a stolní počítače pod jednou střechou, je snadné zjistit, zda není některé zařízení zneužíváno a kdy je třeba ho aktualizovat. V současné době ale uživatelé stále častěji mění prostředí, ve kterém se vzdáleně připojují k práci nebo se baví online. Riziko tak přináší nejen střídání sítí s různou úrovní zabezpečení, ale i větší počet chytrých zařízení, prostřednictvím kterých se bavíme a pracujeme.

Práce na dálku z domova nebo z veřejných míst spojená s fenoménem BYOD, který označuje využití osobních chytrých zařízení ve firemním prostředí, vyšší mobilita a širší škála využívaných zařízení pro práci i zábavu – to vše může učinit uživatele zranitelnějšími vůči potenciálním rizikům.  Všechny tyto výzvy jen umocňují hrozby v podobě rostoucí kybernetické kriminality,“ vysvětluje Martin Skýpala, produktový specialista české pobočky ESET.

Trendem je ochrana v reálném čase a před ransomwarovými útoky

V souvislosti s aktuálními požadavky na kybernetickou bezpečnost proto společnost ESET uvádí na trh novou verzi své nabídky pro domácnosti, která zahrnuje ESET NOD32 Antivirus, ESET Internet Security a ESET Smart Security Premium. Modernizovaná řada produktů se může pochlubit celou řadou nových funkcí a vylepšenou ochranou pro domácí uživatele, včetně služby LiveGuard, která je integrována v rámci nabídky ESET Smart Security Premium, a poskytuje další stupeň proaktivní ochrany před novými typy hrozeb, které se v současném prostředí objevují.

Vzhledem k tomu, že se stále vyvíjejí i ransomwarové útoky, posílila společnost ESET svou funkci Ochrana proti ransomwaru. Služba, která monitoruje a vyhodnocuje aplikace, nyní poskytuje vylepšené techniky detekce, a tím ještě účinněji chrání zařízení před potenciálními hrozbami. Další funkce, Exploit Blocker, byla také vylepšena, aby pokryla ještě více škodlivých útoků. Kromě těchto změn je nyní ESET NOD32 Antivirus dostupný i pro zařízení s procesorem ARM64, a to zdarma prostřednictvím testovacího beta kanálu.

ESET HOME nabízí správu všech zařízení na jednom místě

Pro větší přehled o zabezpečení stolních počítačů, notebooků a chytrých telefonů je součástí inovované řady možnost propojení s portálem pro správu produktů pro domácnosti ESET HOME. Práce s tímto portálem je nyní mnohem jednodušší, protože odpadá nutnost dohledávat stav jednotlivých zařízení. ESET HOME umožňuje spravovat všechna zařízení se systémem Windows i Android. Uživatelé tak mají úplný přehled o aktuálním stavu ochrany jednotlivých zařízení a také o stavu licencí. Umožní jim to přidávat, spravovat a sdílet licence s rodinou a přáteli. Portál je přístupný prostřednictvím webu nebo jako mobilní aplikace.

Nejen notebooky, ale i mobilní telefony hrají v našich životech opravdu zásadní roli a je nezbytné, aby moderní bezpečnostní řešení bylo s těmito zařízeními kompatibilní,“ říká Skýpala. „Nároky na flexibilitu rostou. Mobilní telefony se stávají našimi peněženkami, kalendáři a digitálními kartotékami. Uživatelé potřebují být chráněni, aby mohli využívat svá zařízení odkudkoli,“ dodává Skýpala.

Důvěryhodné a bezpečné platby také na cestách

Mimo bezpečí domácí sítě existují další hrozby, například veřejné Wi-Fi sítě nedůvěryhodných provozovatelů, podvodné aplikace v podobě trojských koní atd., které mohou útočníkům otevírat cestu do zařízení. Odcizení platebních údajů patří nejenom v České republice mezi přední kybernetické hrozby. Ochrana bankovnictví a online plateb od společnosti ESET cílí právě na tato rizika a chrání uživatele při online transakcích.

Vylepšená funkce nyní nabízí možnost spustit všechny podporované prohlížeče ve výchozím nastavení v zabezpečeném režimu. Služba Ochrana bankovnictví a online plateb chrání šifrováním komunikaci mezi klávesnicí a prohlížečem při přístupu do internetového bankovnictví nebo k webovým peněženkám s kryptoměnami. Tímto způsobem zabraňuje kyberzločincům v zachycení zadávaných údajů a manipulaci s nimi.

Přehledná správa všech vašich hesel

Jedním z hlavních principů dobré kybernetické bezpečnosti je mít pro každý účet jedinečné a dostatečně silné heslo. Spravovat nekonečný seznam přihlašovacích údajů může být ale náročné. Aktualizovaná funkce správce hesel nabízí nově import databáze hesel z KeePassu nebo podporu Microsoft Authenticatoru.

ESET v rámci vylepšení svých produktů nabízí kompletně přepracovanou funkci Password Manager. Nejenže bezproblémově ukládá a organizuje existující hesla, ale dokáže také generovat silná hesla pro nové účty,“ říká Skýpala. „Aplikace je k dispozici jako rozšíření prohlížeče v zařízeních se systémem Windows i jako aplikace v zařízeních se systémy Android a iOS. Umožňuje tak uživatelům kontrolu nad přihlašovacími údaji k účtům, jak jim to nejvíce vyhovuje,“ dodává Skýpala.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy