Tiskové zprávy

Blu-ray palírna Asus SBW-06C2X-U

Externí Blu-ray BDXL vypalovačka ASUS vypálí až 128 GB dat na jeden disk.

ASUS představil externí Blu-ray vypalovačku SBW-06C2X-U, která dokáže vypálit až 128 GB dat na jeden Blu-ray disk. Inteligentní funkce vypalování zajišťují rychlejší a spolehlivější zálohování dat se zápisem na Blu-ray disky až šestinásobnou rychlostí. Dodávaná technologie Magic Cinema se postará o převod mediálních souborů do 3D formátu. Novinka již také získala ocenění iF Design Award za inovace a design. Doporučená cena zařízení je 2 990 Kč s DPH.

ASUS SBW 06C2X U

Podpora BDXL

Externí Blu-ray vypalovačka SBW-06C2X-U podporuje nový formát BDXL. Tento formát umožňuje na namísto dosavadních 50 GB dat zapsat až 100 GB na jeden disk BD-R (tři vrstvy) nebo 128 GB dat na jeden disk BD-R (čtyři vrstvy). Čtyřvrstvý disk tak nabídne stejnou kapacitu jako 27 běžných DVD disků (každý o kapacitě 4,7 GB). Pro lepší představu, na jeden 128 GB Blu-ray disk lze zaznamenat až tisíc minut videa v HD rozlišení. Tak velká kapacita jednoho disku pomůže ušetřit uživatelům nejen úložný prostor, ale i čas. Umožní snadné zálohování, které ochrání data a prodlouží jejich životnost.

Rychlejší a kvalitnější vypalování

Vypalovačka SBW-06C2X-U s technologií ASUS Turbo Engine dokáže zapisovat na Blu-ray disky až šestinásobnou rychlostí. Při této rychlosti zvládne vypálit 25 GB za méně než 23 minut. Inteligentní technologie vypalování zaručí, že pro každou úlohu bude automaticky zvolena optimální strategie. Výsledkem je téměř 100% úspěšnost zápisu, kratší čekací doby a také nižší spotřeba energie. Model SBW-06C2X-U představuje v současnosti jedno z nejlepších řešení pro vypalování disků BDXL.

3D zábava

Technologie Magic Cinema zajistí snadný převod souborů do podoby 3D filmů, fotografií a zvuku (v Dolby Digital a 5.1kanálovém DTS-HD). Dokáže také automaticky převádět 2D a DVD obsah na 3D. Podobné kompletní řešení pro 3D multimediální zábavu zatím nenabízí žádné konkurenční zařízení.

Bezproblémový provoz v různých operačních systémech

ASUS SBW-06C2X-U podporuje různé operační systémy, včetně Windows a Mac OS X. Uživatelé si proto nebudou muset pořizovat externí vypalovačku pro každý operační systém zvlášť. U ultrabooků, tedy tenkých a lehkých notebooků s vysokým výkonem, je trendem absence optické jednotky. Externí vypalovačka SBW-06C2X-U tak nabízí pohodlný přístup k obsahu optických disků i možnost zálohování osobních dat. Uživatelé mohou jednoduše zálohovat data nebo přehrávat multimédia bez ohledu na použité zařízení či operační systém.

Vítěz iF Design Award 2011

Designéři společnosti ASUS se nechali inspirovat miniaturizovanými architektonickými prvky a vytvořili design, který využívá elegantní čtvercové linie a jedinečný kovový stojan. Ten umožňuje umísit mechaniku horizontálně i vertikálně, čímž pomáhá ušetřit drahocenné místo na stole a zvýšit uživatelský komfort. Vypalovačka SBW-06C2X-U získala ocenění iF Design Award 2011 za atraktivní design a sofistikované provedení.

O společnosti ASUS

ASUS, jeden z TOP 3 výrobců notebooků a jednička na trhu základních desek, je vůdčí společností nové éry digitálních technologií. Společnost ASUS navrhuje a vyrábí produkty, které přesně vyhovují potřebám dnešních digitálních domácností, kanceláří i jednotlivců. Její portfolio zahrnuje základní desky, grafické karty, monitory, stolní PC, notebooky, netbooky, servery, multimediální zařízení, bezdrátová řešení, síťová zařízení a mobilní telefony.

Společnost ASUS se zavázala přinášet kvalitu a inovace, a také proto v roce 2010 získala 3 398 ocenění a ve svém odvětví dosáhla velkého uznání zásluhou revolučního počítače Eee PC. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu 3 000 inženýrů pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2010 celých 10 miliard amerických dolarů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy