InternetZe světa IT

Facebook: Co nám vlastně vzal?

Ačkoliv má sociální síť Facebook mnoho kladů, tak má na druhou stranu i mnoho záporů. Život na Facebooku nabízí velmi široké možnosti, kromě hledání a komunikace s přáteli, je to hraní her, sledování videí, využívání služeb i flirtování.

Facebook like unlike

Jelikož nabízí Facebook tolik možností, tak ho mnoho lidí přijalo mnohem lépe než svůj vlastní život. Mnohdy šlo zpočátku o nevinnou zábavu, ze které se následně stala závislost a poté doslova nemoc. Nejnáchylnější cílovou skupinu tvoří děti. Většina lidí, starších dvaceti let, si povětšinou vzpomíná na hezké dětství, kdy se volný čas po škole, či prázdniny a víkendy, trávil venku. Každý rád sportoval, navazoval osobní kontakt se svými vrstevníky a choval se společensky.

Facebook vytvořil vysokou bariéru, která vyrostla mezi kamarády. Osobní kontakt se proměnil na chatování, sport se proměnil na hraní online her a seznamování s dívkami mnohdy až v seznamku. Moderní psychologie přišla s novodobými potížemi, které se, spolu se vznikem Facebooku, začaly vyvíjet.

Mnohdy se jedná až o paniku, kterou pociťují uživatelé, když nejsou aktuálně online. Neustálá nervozita, jestli někdo nepřidal nový příspěvek, jestli nejsou přátele online či jestli se přihodilo cokoliv nového. Jelikož má komunita Facebooku obrovské množství uživatelů, tak se jedná o globální problém. Dalším problémem je jistá osobní intimita. Zatímco v běžném životě by jsme cizí osobě na potkání nevykládali žádné osobní informace, tak na Facebook se mnozí neobávají umístit osobní informace a důvěrné údaje, které jsou velice snadno zneužitelné.

Ne každý profil patří jednomu člověku, Facebook je místem, které je na první pohled přívětivé, ale je v něm zároveň více nebezpečí, než kdekoliv jinde. Mnoha lidem pomohl Facebook získat přátele, ale mnoha lidem již zničil celý život. Jedná o otázku, na kterou nelze jednoznačně odpovědět. Je Facebook špatný?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet