Internet >Novinky ze světa IT >

Facebook: Jak to vše začalo

Kdo by v dnešní době neznal Facebook, největší sociální síť na světě, která má více než miliardu členů. Jde o fenomén, který velmi dlouhou dobu nebude mít žádnou konkurenci. Facebook využívá téměř každý z našeho okolí, jaké byly ovšem začátky této sítě ví pouze málokdo.

TZ Graph Search Facebook

Facebook: Jak to vše začalo

Osobou, o které se bavíme, je Mark Zuckerberg

Ačkoliv se jedná o obrovskou sociální síť, tak vznikla stejně tak jako většina velkých nápadů, v hlavě mladého a ambiciózního člověka. Osobou, o které se bavíme, je Mark Zuckerberg, mnoho lidí ho zná jako nejmladšího miliardáře. Celý nápad neměl kořeny v tom, spojit lidi po celém světě, zpočátku měl být Facebook pouze sítí, která bude spojovat všechny studenty z univerzity Harvard, kde Mark v době vzniku Facebooku studoval.

O příběhu založení koluje mnoho historek, některé tvrdí, že Mark nápad ukradl a zdokonalil, jiné zase, že šlo o jeho vlastní nápad.

Samotná síť se ani nejmenovala Facebook

Pro nás jako pro uživatele je nejdůležitější, že tato sociální síť funguje, i když lze na její existenci nahlížet z kladných i záporných úhlů. Samotná síť se ani nejmenovala Facebook, jak ji známe dnes, ale thefacebook. Samotný nápad sice vznikl na několika řádcích laptopu, ale začal se rozvíjet neuvěřitelným způsobem.

Počet uživatelů postupně rostl geometrickou řadou. Od roku 2004 byl Facebook soustředěn na všechny univerzity, postupně i na další školy, až se stal dostupným pro širokou veřejnost. Facebook, jak ho známe dnes, tak je zdarma, zaregistrovat se může každý. Jeho výdělečnost je založená na reklamách a jelikož je uživatelů tolik, tak společnost, vedená Markem Zuckerbergem, vydělává pohádkové peníze, jejichž množství se neustále zvětšuje, protože každým dnem se registruje stále více a více lidí. Nejedná se ovšem pouze o lidi, na Facebooku jsou i malé firmy, velké společnosti, obchody a nesčetné množství menších komunit, které dohromady vytvářejí největší komunitu, která kdy byla, Facebook.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

    Doporučeno pro vás >

    1 Komentář:

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > Internet >