Tiskové zprávy

Facebook Protect je dostupný v České republice

facebook-FB
Foto: facebook.com, Tag: Facebook

Facebook Protect (Facebook je nyní přejmenován na Meta) je bezpečnostní program zaměřený na ochranu těch osob, u kterých může hrozit větší riziko napadení účtu. Do této skupiny patří ochránci lidských práv, novináři a volení činitelé. Společnost Meta původně tento program využívala v USA v roce 2019, nyní se však rozhodla Facebook Protect rozšířit i do dalších zemí světa.


V současné době dochází k rozšíření Facebook Protect v globálním měřítku, tedy i v České republice. Cílem programu je pomoci zabezpečit účty těm, u kterých může být vyšší riziko ohrožení účtu hackery. Lidé, kteří mohou být způsobilí pro Facebook Protect, uvidí na Facebooku výzvu, ve které se dozví další informace a případně se zaregistrují.

„Facebook Protect je bezpečnostní program zaměřený na ochranu těch osob, u nichž může hrozit větší riziko napadení účtu, jako jsou například ochránci lidských práv, novináři a volení činitelé. Po jejich registraci do programu budeme tyto účty monitorovat kvůli možným hackerským hrozbám a pomůžeme zavést silnější bezpečnostní ochranu účtu, jako je dvoufaktorové ověření, které je jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvků bránících záškodníkům v přístupu k chráněnému účtu na Facebooku z prohlížeče nebo mobilního zařízení, které neznáme. Neustále hledáme způsoby, jak zůstat o krok před záškodníky. Třebaže se nám nikdy nepodaří chytit každého z nich, tento program je jedním z několika kroků, které podnikáme, abychom minimalizovali možná napadení účtů,“ říká Jacob Turowski, Head of Public Policy pro region střední a východní Evropy ve společnosti Meta.

Co je Facebook Protect?

Víme, že se někteří lidé, jako jsou kandidáti, jejich kampaně a volení úředníci, stávají na platformách sociálních médií terčem útoků ze strany různých pochybných aktérů. A děje se to i na Facebooku a Instagramu. Účty, které během volebního cyklu čelí zvýšené míře hrozeb, mohou potřebovat silnější ochranu.

Proto jsme vytvořili program s názvem Facebook Protect. Jedná se o dobrovolný program pro kandidáty, jejich kampaně a volené úředníky, který poskytuje zvýšené zabezpečení jejich účtů a stránek.Registrace do tohoto programu pomůže těmto účtům zavést silnější zabezpečení účtu, například dvoufázové ověření, a sledovat možné kybernetické hrozby. Všichni správci stránek registrovaných do programu budou muset projít autorizací pro zveřejňování na stránce, abychom zajistili bezpečnost stránky bez ohledu na to, jestli se tito správci rozhodnou do programu zapojit, nebo ne.

Autorizace pro zveřejňování na stránce požaduje po lidech, kteří stránku spravují, aby si zabezpečili účet dvoufázovým ověřením a potvrdili svou primární zemi. Kromě toho od správců vyžaduje, aby stránku spravovali z profilu pod svým skutečným jménem, který je zároveň jediným profilem jedince na platformě.Snažíme se být neustále před pochybnými aktéry o krok napřed. Sice se nám nepodaří každého pochybného aktéra chytit, ale díky tomuto programu a dalším krokům můžeme nabourávání do účtů výrazně ztížit.

Jak se můžu zaregistrovat?

Lidé, kteří mohou splňovat podmínky programu Facebook Protect, uvidí na Facebooku výzvy, které jim umožní se o programu dozvědět víc a zapojit se do něj. Tento program plánujeme v roce 2021 rozšířit do celého světa a v průběhu tohoto procesu se s vámi podělíme o aktuální informace.

Kde je program Facebook Protect dostupný?

Facebook Protect postupně zavádíme po celém světě a je možné, že ve vaší zemi ještě není dostupný.

Zdroj: https://www.facebook.com/gpa/facebook-protect

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy