Internet >

Facebook vybírá finance na boj proti pandemii COVID-19

facebook logo nove freebit
Foto: Facebook

Sociální síť Facebook se zapojila svou silou proti boji s pandemií koronaviru. Nadace vznikla ve spolupráci se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Jaký je účel tohoto fondu?

Fond proti COVID-19 (#koronavirus) pro Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) umožňuje jednotlivcům, korporacím, nadacím a dalším organizacím po celém světě přímo podporovat globální práci WHO a pomoc zemím odhalovat a reagovat na virus COVID-19. Organizace (COVID-19 Solidarity Response Fund) je připravena řešit pandemii v souladu se strategickou připraveností.

koronavirus - Facebook vybírá finance
Facebook vybírá finance

Fond vznikl na žádost WHO a Organizace spojených národů (OSN) ve spolupráci s švýcarskou sítí – nadnárodní Giving Europe Network (TGE), jejíž nadace je zástupcem, který usnadní posílání darů v celé Evropě včetně daňové úlevy.

TGE (Transnational Giving Europe)

Pro dary z jiných zemí může přispívající využít TGE. Síť TGE umožňuje dárcům, korporacím i jednotlivcům, kteří mají bydliště v jedné ze zúčastněných zemí, finančně podporovat neziskové organizace v jiných členských zemích a zároveň přímo využívat daňové výhody stanovené v právních předpisech země jejich bydliště.

Kdo může přispět?

Fond Solidarity COVID-19 je otevřen pro dary od jednotlivců, korporací, nadací nebo jiných organizací po celém světě. Dárci musí dodržovat politiku nadace OSN nebo Swiss Philanthropy Foundation (která mimo jiné zakazuje přijímání finančních prostředků z alkoholu, střelných zbraní a tabákového průmyslu).

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > Internet >