Novinky ze světa ITSmartphone

Levná Nokia Asha 300 v Británii

Finská Nokia představila tři modely z řady Asha na letošním MWC. Slečny si říkají 202203 a 302. Tyto stylové mobily dostaly do vínku nový systém vytvořený přesně pro telefony této řady, jmenuje se Nokia Series 40 Asha, tudíž to nejsou smartphony. Nabídnou však zajímavé vlastnosti za velice příznivou cenu.

Jsou to telefony klasické konstrukce, která kombinuje dotykový displej o úhlopříčce 2.4 palce, používající odporovou technologii s alfanumerickou klávesnicí. Jediným rozdílem mezi 202 a 203 je skutečnost, že 202ka nabídne technologii dualSIM s jednoduchým přepínáním mezi kartami.

Dnes to ale bude o dalším stroji, který je dostupný právě v těchto dnech ve Velké Británii. Jmenuje se Nokia Asha 300 a je v prodeji za přibližně 2700 korun. Asha 300 je vyráběna s displejem v rozměrech 2,4 palce a rozlišením 320 x 240 bodů, propůjčí 1 GHz procesor, 128 MB RAM, 140 MB vnitřní paměti, slot pro microSD karty a 5 MP fotoaparát.

Dále poskytne Bluetooth 2.1, 1100 mAh akumulátor a je systémově okořeněna jako její předchůdkyně. Má tento low-endový telefon naději na úspěch? Bude to záchrana pro rozpadající se finskou Nokii? Nebo se jedná o poslední hřebíček do rakve. Toť otázka do diskuze pod článkem.

1 Komentář:

  1. Mě se líbí ta Asha s tou QWERTY klávesnicí, ta je dost dobrá a hlavně mám rozloženou klávesnici moc rád.

Komentuj článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučeno pro vás >

Další novinky > Novinky ze světa IT