Hřiště: Postřehovka Flappy GolfAutor: 30/07/2014 3 comments 2725 shlédnutí

Většina z vás, kteří jste začali číst tento článek o mobilní aplikaci, jistě zná hru Flappy Bird, která je dnes již z Google Play obchodu bohužel smazaná. Hra se stala za pouhých pár dní fenoménem, vlastník se jí však z osobních důvodů rozhodl smazat. Na principu hry, ve kterém šlo o prolétávání sloupů pomocí zběsilého klikání na displej, ale vzniká čím dál více podobných hříček pro všechny platformy. Jednou z těchto her je i Flappy Golf!

Golfy Bird nebo chcete-li Flappy Golf si ze starší hry Flappy Bird vzal vlastně jen vlastnosti ovládání. Jak název napovídá, jde o golf. Snažíte se tedy dostat míček do jamky. Možná se vám zdá tato kombinace dvou her v jedné dost neslučitelná, ale opak je pravdou. Ovládání je skvěle intuitivní a už od prvního zapnutí přesně pochopíte co a jak.

flappygolf

Každá hra by měla hráče motivovat k lepším výkonům a k tomu, aby hráč hrál dál. Hra vám proto počítá „flapy“ (kliknutí na displej) a podle výsledného počtu v každém kole vás ohodnotí bronzovou, stříbrnou, nebo v nejlepším případě zlatou hvězdou. Když dokončíte celou skupinu levelů, zpřístupní se další. Každá nová skupina levelů má nějakou novinku, například lepivé zdi, teleporty, vodní příkopy, smrtící lasery a spoustu dalších vylepšení. Postupem času hra i přes snahu autorů ale začne působit trochu stereotypně.

Golfy Bird bych určitě doporučil každému. Funguje jako skvělé odreagování, ale může zaujmout i náročnějšího hráče. Navíc je hra na Google Play nebo na iTunes ke stažení zdarma.

Plusy:

  • Grafické ztvárnění a hudba
  • Rozmanitost levelů
  • Skvělý nápad propojit ovládání z Flappy Birdu a golfu
  • Hra je zdarma

Mínusy:

  • Po chvíli hraní stereotypní
  • Příliš jednoduché odemykání levelů


Autor

Martin Kohout

Pracovně s Applem. Technologické novinky o smartphonech.

Web: https://freebit.cz

Komentáře (3)

Zdar, hele udělej ty galerie s náhledy … Tohle otvírání alias WP je pořádně k ničemu 🙂

Odpovědět

[…] Google Launcher: Stačí říct OK, Google; Hřiště: Postřehovka Flappy Golf […]

Odpovědět

Chceš se vyjádřit? Tento článek okomentuj, projev názor!