Tiskové zprávyZe světa IT

FOXCONN a BlindShell usnadňují život zrakově postiženým: BlindShell 2

foxconn logo

Strategická spolupráce společností FOXCONN European Manufacturing Services a BlindShell, českého výrobce mobilních zařízení pro zrakově postižené uživatele, zažívá obrovský úspěch. Obě společnosti oznámily vynikající výsledky s meziročním růstem obratu o 294 %. Plánovaný růst pro rok 2018 by měl podle jejich odhadů dosáhnout dokonce 330 %.

Po velice úspěšném vývozu speciálních zařízení pro zrakově postižené do Německa (45% podíl), Francie (18% podíl) a Velké Británie (7% podíl) představil nyní BlindShell plán na rozšíření svého podnikání také do Španělska a Jihoafrické republiky.

Pevně věříme, že naše nové mobilní zařízení s důležitými novými funkcemi, jako je vylepšené ovládání hlasem, rozpoznávání textu, interaktivní průvodce nebo lokalizační služba, pomůže naší expanzi do dalších zemí,” říká Jan Šimík, obchodní ředitel společnosti BlindShell.

FOXCONN a BlindShell usnadňují život zrakově postiženým: BlindShell 2

FOXCONN a BlindShell usnadňují život zrakově postiženým: BlindShell 2

Mobilní řešení od společnosti BlindShell

Přibližně 253 milionů lidí dnes žije se zrakovým postižením: 36 milionů z nich tvoří nevidomí, 217 milionů potom středně silně a silně zrakově postižené osoby. Mobilní řešení od společnosti BlindShell bylo navrženo tak, aby jim dokázalo pomoci s každodenními úkoly za použití jednoduchých gest. Odezvu zprostředkovává syntetický hlas, vibrace a další zvukové signály. Uživateli stačí se jenom jedním nebo dvěma prsty dotknout displeje telefonu.

V dnešní době se potýká se zrakovým postižením přibližně 253 milionů lidí. Mobilní řešení od BlindShellu je navrženo tak, aby jim dokázalo pomoci s každodenními úkoly za použití jednoduchých gest.

Poté už může snadno používat emailovou schránku, audio záznamník, kalkulačku, kalendář, funkci rozpoznávání bankovek, indikátor barev, lupu, rádio, mp3 přehrávač, audio knihy, diktování zpráv nebo aplikaci „TapTapSee“ pro identifikaci předmětů. BlindShell opět ve spolupráci s Foxconnem už přitom pracuje na vývoji dalšího modelu, který plánuje uvést na trh na konci příštího roku. Za své dobročinné úsilí obdržel BlindShell ocenění Deloitte NOTED 2017 a umístil se také na 2. místě v soutěži Exportní cena DHL UNICREDIT 2017.

O společnosti Foxconn

Společnost FOXCONN CZ byla založena 18. května 2000 jako regionální výrobní centrála skupiny Foxconn v Evropě. Výrobní prostory se nachází v Pardubicích, kde probíhá finální montáž PC, zařízení pro budování počítačových sítí a výroba dalších elektronických a strojírenských zařízení. V Kutné Hoře společnost Foxconn Technology CZ vyrábí mnoho typů serverů pro renomované společnosti z oblasti IT.

Společnosti Foxconn CZ a Foxconn Technology CZ jsou součástí globální skupiny Foxconn Technology Group, která je největším výrobcem elektroniky a počítačových součástek na světě. Tržby Foxconnu v České republice dosáhly v roce 2016 117,8 mld. Kč a firma zde zaměstnává přibližně 5 000 zaměstnanců.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy