Ze světa IT

Disky G-Technology v rodině G-DRIVE

Společnost G-Technology si pro úložný segment připravila novou řadu externích disků pro produkty od společnosti Apple. Představí totiž rodinu G-DRIVE, tenké přenosné disky určené pro nové MacBooky Pro a MacBooky Air.

G DRIVE Mini HDD

Vysokokapacitní paměťové zařízení je vybavené rozhraním USB, což dává jedničkám a nulám obrovský datový tok. Jen pro srovnání je USB 3.0 konektivita 10 krát rychlejší než USB 2.0 a šestkrát než FireWire 800, ale i s tímto portem se u disků potkáme.

Produkty G-Technology G-DRIVE Slim, Mobile a Mini budou k dispozici v Apple Stores v červenci, s některými modely se v eshopu setkáte již dnes. 500 GB pevný disk G-DRIVE Slim bude k mání za 110 dolarů, tedy 2 300 Kč. Jedná se asi o nejlevnější model z této řady a vlastně i celé rodiny.

G-DRIVE Slim

Ideální a hlavně stylový pevný disk na cesty s tloušťkou jednoho centimetru, jež komunikuje přes rozhraní USB 2.0. Přenosný disk G-DRIVE Slim je naformátován pro všechny stroje Mac a podporuje funkci Time Machine.

G DRIVE Slim

Plotny se otáčí rychlostí 5400 ot./min. Hliníkové šasi je samozřejmostí. Disky jsou dostupné v kapacitách 500, 750 GB a 1 TB s hmotností 149,7 gramu.

G-DRIVE Mobile

S váhou 250 gramů nabízí dostatek prostoru pro všechny vaše dokumenty, soubory, MP3, digitální videa či fotografie. Přenos dat je řešen přes USB port, takže zde padá nutnost externího napájení. Tato řada je určena pro opravdové cestovatele, což dokládá i označení.

Disková jednotka dílenské společnosti Hitachi s vysokou kapacitou a rychlostí 5400 ot./min. je dostupná ve verzi 500, 750 GB a 1 TB.

G Drive Mobile

G-DRIVE Mini

Řada Mini propůjčuje připojení pomocí rozhraní Firewire 800, Firewire 400 /FireWire 800 na FireWire 400 – součástí balení/ a USB 2.0. Je kompaktní a napájená přes sběrnici či externí zdroj.

G Drive Mini

Otáčky pevného disku jsou posazené na hodnotě 7200 ot./min. Disková jednotka G-DRIVE Mini přichází s kvalitním pouzdrem, jež zajišťuje ochranu před poškrábáním. Máte jiné či podrobnější informace? Podělte se pod článkem do komentářů. Nebo sdílejte tento příspěvek a zapojte tak do diskuze i své kamarády. Díky.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT